Biżuteria srebrna Kamienie Porady biżuteryjne

Biżuteria srebrna z Agatem. Co warto wiedzieć o tym połączeniu?

  Biżuteria srebrna z Agatem

  Biżuteria z Agatem mimo upływu czasu  jest nadal bardzo popularna. Na przestrzeni epok, Agat służył ludziom do wytwarzania ozdób. Ze względu na swoją warstwową budowę, cechuje się on niepowtarzalnym wyglądem. Odpowiednio obrobiony kamień prezentuje się wręcz oszałamiająco. Jak się jednak sprawy mają w połączeniu ze współczesną sztuką jubilerską?

  Co i jak – kilka faktów o Agacie

  W starożytności, Agat służył do wytwarzania amuletów oraz innych ozdób rytualnych. Od Persji, przez Rzym i Grecję, aż po babilońskie pieczęcie – zastosowanie dla niego znaleziono wszędzie. Ze względu na oryginalny, warstwowy przekrój kamienia, przypisywano mu właściwości duchowe. Największą popularność przeżywał jednak w okresie baroku, kiedy to stosowano go do produkcji najróżniejszych zdobień, pudełek, biżuterii, a nawet mebli. Obecnie Agat stosuje się w mechanice precyzyjnej oraz, oczywiście, do wytwarzania biżuterii.

  Kupiło 25 osób

  Do sklepu

  Kupiło 20 osób

  Do sklepu

  Kupiło 25 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Bransoletki z Agatu

  Agat powstaje w trakcie procesu zastygania lawy. Występuje obecnie w takich miejscach, jak:

  • Brazylia
  • Indie
  • Urugwaj
  • Rosja
  • Czechy

  Również w Polsce można znaleźć złoża Agatu, zwłaszcza na dolnym śląsku oraz w Górach Kamiennych. Z kolei w Dąbrowie Tarnowskiej zobaczyć można Muzeum Agatów – jest to wycieczka zdecydowanie warta polecenia.

  Biżuteria srebrna z Agatem na wyjątkowe okazje

  Biżuteria srebrna z Agatem to ozdoby niezwykle eleganckie. Nadają się doskonale do uzupełnienia stylowych, formalnych kreacji. Sprawdzą się znakomicie w roli biżuterii zarówno ślubnej, jak i biznesowej. Nie znaczy to jednak, że wyroby jubilerskie z tym przepięknym kamieniem nie nadają się na co dzień. Na przykład, fantastyczny komplet złożony z zawieszki, bransoletki i kolczyków dostępny w naszym sklepie będzie znakomitym dodatkiem każdego dnia.

  Bransoletka z Agatem Avety
  Bransoletka z Agatem Avety

  Kup bransoletkę z Agatem w sklepie

   

  Kolczyki z Agatem Avety
  Kolczyki z Agatem Avety

  Kup kolczyki z Agatem w sklepie Silveris.pl

  Zawieszka z Agatem srebrna
  Zawieszka z Agatem Avety

  Kup w silveris zawieszkę Agat

  Czy biżuteria srebrna z Agatem jest dla każdego?

  Zdecydowanie tak. To wyjątkowe ozdoby, które pasują doskonale do zarówno eleganckich kreacji, jak i codziennych strojów. Ich delikatne, stonowane kolory nie tylko prezentują się fenomenalnie, ale również działają uspokajająco. Kojarzony jest ze spokojem ducha i relaksem w stresujących sytuacjach. W ezoteryce z kolei uznawany jest za kamień biznesmenów, więc śmiało możesz zabrać go do pracy.

  Kupiło 5 osób

  Do sklepu

  Kupiło 7 osób

  Do sklepu

  Kupiło 21 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki z Agatem

  Biżuterie srebrną z Agatem najchętniej wybierają dojrzałe kobiety, ponieważ stanowią idealne uzupełnienie ich eleganckiego stylu. Nie są to ozdoby, które łączą się ze wszystkim, ale odpowiednie dobranie dodatków do kreacji stanowi gwarancję wizualnego sukcesu.

  Brak komentarzy