Biżuteria srebrna z Agatem

Biżuteria srebrna z Agatem. Co warto wiedzieć o tym połączeniu?

Biżuteria z Agatem mimo upływu czasu  jest nadal bardzo popularna. Na przestrzeni epok, Agat służył ludziom do wytwarzania ozdób. Ze względu na swoją warstwową budowę, cechuje się on niepowtarzalnym wyglądem. Odpowiednio obrobiony kamień prezentuje się wręcz oszałamiająco. Jak się jednak sprawy mają w połączeniu ze współczesną sztuką jubilerską?

Co i jak – kilka faktów o Agacie

W starożytności, Agat służył do wytwarzania amuletów oraz innych ozdób rytualnych. Od Persji, przez Rzym i Grecję, aż po babilońskie pieczęcie – zastosowanie dla niego znaleziono wszędzie. Ze względu na oryginalny, warstwowy przekrój kamienia, przypisywano mu właściwości duchowe. Największą popularność przeżywał jednak w okresie baroku, kiedy to stosowano go do produkcji najróżniejszych zdobień, pudełek, biżuterii, a nawet mebli. Obecnie Agat stosuje się w mechanice precyzyjnej oraz, oczywiście, do wytwarzania biżuterii.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Bransoletki z Agatu

Agat powstaje w trakcie procesu zastygania lawy. Występuje obecnie w takich miejscach, jak:

  • Brazylia
  • Indie
  • Urugwaj
  • Rosja
  • Czechy

Również w Polsce można znaleźć złoża Agatu, zwłaszcza na dolnym śląsku oraz w Górach Kamiennych. Z kolei w Dąbrowie Tarnowskiej zobaczyć można Muzeum Agatów – jest to wycieczka zdecydowanie warta polecenia.

Biżuteria srebrna z Agatem na wyjątkowe okazje

Biżuteria srebrna z Agatem to ozdoby niezwykle eleganckie. Nadają się doskonale do uzupełnienia stylowych, formalnych kreacji. Sprawdzą się znakomicie w roli biżuterii zarówno ślubnej, jak i biznesowej. Nie znaczy to jednak, że wyroby jubilerskie z tym przepięknym kamieniem nie nadają się na co dzień. Na przykład, fantastyczny komplet złożony z zawieszki, bransoletki i kolczyków dostępny w naszym sklepie będzie znakomitym dodatkiem każdego dnia.

Bransoletka z Agatem Avety
Bransoletka z Agatem Avety

Kup bransoletkę z Agatem w sklepie

 

Kolczyki z Agatem Avety
Kolczyki z Agatem Avety

Kup kolczyki z Agatem w sklepie Silveris.pl

Zawieszka z Agatem srebrna
Zawieszka z Agatem Avety

Kup w silveris zawieszkę Agat

Czy biżuteria srebrna z Agatem jest dla każdego?

Zdecydowanie tak. To wyjątkowe ozdoby, które pasują doskonale do zarówno eleganckich kreacji, jak i codziennych strojów. Ich delikatne, stonowane kolory nie tylko prezentują się fenomenalnie, ale również działają uspokajająco. Kojarzony jest ze spokojem ducha i relaksem w stresujących sytuacjach. W ezoteryce z kolei uznawany jest za kamień biznesmenów, więc śmiało możesz zabrać go do pracy.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki z Agatem

Biżuterie srebrną z Agatem najchętniej wybierają dojrzałe kobiety, ponieważ stanowią idealne uzupełnienie ich eleganckiego stylu. Nie są to ozdoby, które łączą się ze wszystkim, ale odpowiednie dobranie dodatków do kreacji stanowi gwarancję wizualnego sukcesu.

4.9/5 - (35 ocen)