Biżuteria srebrna Porady biżuteryjne

Biżuteria srebrna z Agatem. Co warto wiedzieć o tym połączeniu?

  • 16 maja 2018

Biżuteria z Agatem mimo upływu czasu  jest nadal bardzo popularna. Na przestrzeni epok, Agat służył ludziom do wytwarzania ozdób. Ze względu na swoją warstwową budowę, cechuje się on niepowtarzalnym wyglądem. Odpowiednio obrobiony kamień prezentuje się wręcz oszałamiająco. Jak się jednak sprawy mają w połączeniu ze współczesną sztuką jubilerską?

Co i jak – kilka faktów o Agacie

W starożytności, Agat służył do wytwarzania amuletów oraz innych ozdób rytualnych. Od Persji, przez Rzym i Grecję, aż po babilońskie pieczęcie – zastosowanie dla niego znaleziono wszędzie. Ze względu na oryginalny, warstwowy przekrój kamienia, przypisywano mu właściwości duchowe. Największą popularność przeżywał jednak w okresie baroku, kiedy to stosowano go do produkcji najróżniejszych zdobień, pudełek, biżuterii, a nawet mebli. Obecnie Agat stosuje się w mechanice precyzyjnej oraz, oczywiście, do wytwarzania biżuterii.

Agat powstaje w trakcie procesu zastygania lawy. Występuje obecnie w takich miejscach, jak:

  • Brazylia
  • Indie
  • Urugwaj
  • Rosja
  • Czechy

Również w Polsce można znaleźć złoża Agatu, zwłaszcza na dolnym śląsku oraz w Górach Kamiennych. Z kolei w Dąbrowie Tarnowskiej zobaczyć można Muzeum Agatów – jest to wycieczka zdecydowanie warta polecenia.

Biżuteria srebrna z Agatem na wyjątkowe okazje

Biżuteria srebrna z Agatem to ozdoby niezwykle eleganckie. Nadają się doskonale do uzupełnienia stylowych, formalnych kreacji. Sprawdzą się znakomicie w roli biżuterii zarówno ślubnej, jak i biznesowej. Nie znaczy to jednak, że wyroby jubilerskie z tym przepięknym kamieniem nie nadają się na co dzień. Na przykład, fantastyczny komplet złożony z zawieszki, bransoletki i kolczyków dostępny w naszym sklepie będzie znakomitym dodatkiem każdego dnia.

Srebrna bransoletka z Agatem
zobacz w sklepie

Kup bransoletkę z Agatem w sklepie

 

Srebrne kolczyki z Agatem
Srebrne kolczyki z Agatem

Kup kolczyki z Agatem w sklepie Silveris.pl

Srebrna zawieszka z Agatem
Przykład zestawu biżuterii srebrnej z agatem z oferty Silveris

Kup w silveris zawieszkę Agat

Czy biżuteria srebrna z Agatem jest dla każdego?

Zdecydowanie tak. To wyjątkowe ozdoby, które pasują doskonale do zarówno eleganckich kreacji, jak i codziennych strojów. Ich delikatne, stonowane kolory nie tylko prezentują się fenomenalnie, ale również działają uspokajająco. Kojarzony jest ze spokojem ducha i relaksem w stresujących sytuacjach. W ezoteryce z kolei uznawany jest za kamień biznesmenów, więc śmiało możesz zabrać go do pracy.

Biżuterie srebrną z Agatem najchętniej wybierają dojrzałe kobiety, ponieważ stanowią idealne uzupełnienie ich eleganckiego stylu. Nie są to ozdoby, które łączą się ze wszystkim, ale odpowiednie dobranie dodatków do kreacji stanowi gwarancję wizualnego sukcesu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Więcej w Biżuteria srebrna, Porady biżuteryjne
Jaka biżuteria na ślub?
Biżuteria na ślub

Biżuteria na ślub to jeden z najważniejszych dodatków po sukni ślubnej a sam ślub jest najważniejszym wydarzeniem w życiu każdej...

Zamknij