Biżuteria srebrna Dla alergików

Bolące uszy od kolczyków

  Ból od noszenia kolczyków

  Zdarzyło ci się odczuwać dolegliwości bólowe i mieć zaczerwienione płatki uszne po ściągnięciu kolczyków? Poznaj przyczyny bolących uszu od kolczyków oraz sposoby zapobiegania takim zjawiskom.

  Bolące uszy od kolczyków mogą świadczyć o alergii na konkretny metal

  Powodem wystąpienia alergii na kolczyki mogą być bigle wykonane z dodatkami niklu oraz innych nieszlachetnych materiałów. Najczęściej ich noszenie wywołuje pieczenie i ból w okolicach płatków usznych. Czasem może im towarzyszyć także zaczerwienienie oraz delikatna opuchlizna.

  Bardzo rzadko, u niektórych osób uczulenie pojawia się także na wyroby z czystego srebra lub złota. Niestety,  rozwiązaniem jest w takiej sytuacji rezygnacja z kolczyków lub konsultacja z lekarzem.  Reakcja alergiczna przeważnie wywoływana jest przez domieszkę metali obecnych w stopie srebra z którego wykonana jest biżuteria. Właśnie dlatego, ważne jest aby biżuteria którą posiadasz była wysokiej jakości.

  Dlaczego bolą uszy od kolczyków? Poznaj częste powody

  Bolące uszy od kolczyków mogą również zwiastować, że przy noszeniu pozostałej biżuterii również mogą pojawić się pewne problemy. Jeżeli masz alergię na złoto lub srebro, czasem nawet wykluczone jest noszenie bransoletek czy wisiorków. Musisz więc liczyć się z tym, że pewne rodzaje biżuterii niestety nie będą dla ciebie i twojego zdrowia odpowiednie.

  Ból od noszenia kolczyków może pojawić się, gdy są one wyjątkowo ciężkie

  Każda z nas ma inną tolerancję na obciążenia, dlatego u niektórych podobne objawy, jakie występują przy alergii na konkretny metal mogą pojawić się w wyniku noszenia zbyt ciężkich kolczyków. Trudno jest określić, jakie kolczyki dla kogo będą za ciężkie. Dla niektórych pań noszenie  nawet z bardzo ciężkich kolczyków nie będzie problemem, inne natomiast będą odczuwały dolegliwości bólowe.

  Musisz po prostu przetestować, jaką masz wytrzymałość płatków usznych na obciążenia. Wtedy najlepiej przekonasz się, które warianty dla ciebie są najodpowiedniejsze.

  bolące uszy od kolczyków

  Musisz również pamiętać, że ciężkie kolczyki naciągają skórę płatków ucha, a to może prowadzić do odkształceń. Najlepiej jest nosić ciężkie kolczyki jedynie okazjonalnie, np. na wielkie wyjścia, natomiast na co dzień zakładać delikatne srebrne kolczyki na sztyfcie lub inne o optymalnej wadze.

  Bolące uszy od kolczyków pojawiają się u osób, które noszą je bardzo rzadko

  Zbyt rzadkie noszenie kolczyków może powodować dyskomfort. Nawet, jeżeli korzystasz ze sprawdzonej pary, po długim czasie od ostatniego założenia biżuteria może przeszkadzać. Jest to standardowa reakcja alergiczna organizmu na ciało obce, które automatycznie wykrywa.

  Uszy trzeba po prostu przyzwyczaić do nowej sytuacji, najlepiej poprzez niewyciąganie kolczyków przez kilka dni. Pamiętaj jednak, aby w tej sytuacji zastosować lekkie kolczyki, które nie obciążą uszu i pozwolą się im przyzwyczaić do pięknego ciała obcego.

  Kupiło 23 osób

  Do sklepu

  Kupiło 22 osób

  Do sklepu

  Kupiło 29 osób

  Do sklepu

  Kupiło 10 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne

  Po długim czasie od ostatniego noszenia kolczyków, ostrymi biglami możesz również nieco uszkodzić delikatną skórę w dziurce. Powstaje wtedy mikro uraz, który może powodować pewien dyskomfort. Pamiętaj, aby zawsze dezynfekować kolczyki przed założeniem, aby nie wdało się w uchu zakażenie.

  Jeżeli ucho spuchnie, natychmiast kolczyki należy wyjąć i wyleczyć ranę przed kolejnym ich założeniem. Nigdy nie bagatelizuj takiego zakażenia. Infekcja może być groźna dla twojego zdrowia.

  Bolące uszy od kolczyków w wyniku zbyt ciasnego zapięcia sztyftów

  Ból od noszenia kolczyków może pojawić się, gdy sztyfty zapniesz zbyt ciasno. Upewnij się, że to nie jest powodem dyskomfortu. Zbyt mocne zapięcie może doprowadzić do ograniczenia ukrwienia płatków ucha. W dłuższej perspektywie może spowodować nawet martwicę. Prawidłowo zapięty sztyft umożliwia poruszanie kolczykiem w obrębie dziurki, a sam płatek ucha nie jest ściśnięty i zaczerwieniony.

  Kupiło 25 osób

  Do sklepu

  Kupiło 5 osób

  Do sklepu

  Kupiło 18 osób

  Do sklepu

  Kupiło 25 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne z cyrkonią

  Bolące uszy od kolczyków. Niektóre problemy jesteś w stanie przezwyciężyć

  Jeżeli ból od noszenia kolczyków nie pojawia się z powodu alergii na konkretny stop metalu, każdy problem jesteś w stanie przezwyciężyć.

  Kupiło 27 osób

  Do sklepu

  Kupiło 16 osób

  Do sklepu

  Kupiło 10 osób

  Do sklepu

  Kupiło 20 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne z kamieniem

  Aby zminimalizować ewentualny ból od noszenia kolczyków możesz:

  • nosić lekkie kolczyki lub przecierpieć noszenie ciężkich podczas ważnego wydarzenia,
  • pamiętać o prawidłowym, niezbyt mocnym zapinaniu sztyftów,
  • nosić kolczyki regularnie, a wtedy nie będzie problemów z ponownym przyzwyczajaniem ucha do ciała obcego, które się w nich znajduje.

   

  1 komentarz

  • Jowi

   Dziękuję za wpis, mam nadzieję,że porady pomogą mi w pozbyciu się tego problemu. Podejrzewam, że faktycznie mam uczulenie bo do tej pory nosiłam wyłącznie biżuterię sztuczna. Spróbuję zmienić teraz na kolczyki ze srebra wysokiej próby.

  Dodaj komentarz