Czy można spać w kolczykach?

Czy można spać w kolczykach?

Większość kobiet nie wyobraża sobie stworzenia stylizacji bez udziału biżuterii. O ile na co dzień jest to znakomity wybór, do spania powinny być ściągane. Ich miejsce w nocy jest w szkatułce. Dlaczego nie należy spać w kolczykach?

Czy można spać w kolczykach? Wskazówki dotyczące spania w biżuterii

Każda kobieta zawsze chce wyglądać pięknie, powabnie i zmysłowo. W nocy jednak przede wszystkim najważniejsze jest, aby odpocząć, zregenerować się i dać wytchnienie swojemu ciału. Trudno o to, gdy w skórę głowy wbijają się kolczyki, a łańcuszek pląta się wokół szyi. Jeżeli chcesz rano obudzić się wypoczęta, bez cieni pod oczami, najlepszym rozwiązaniem będzie zdjęcie biżuterii i umieszczenie jej w szkatułce. Tam jest miejsce Twoich błyskotek w nocy. Niech błyskotki będą Twoją ozdobą w ciągu dnia.

Spanie w kolczykach, czy można?

Negatywne skutki spania w kolczykach

Jednym z najbardziej niepożądanych skutków spania w kolczykach jest ryzyko uszkodzenia skóry wokół dziurki w uszach. Niewłaściwie dobrany lub niewygodny kolczyk może powodować otarcia lub podrażnienia, szczególnie w przypadku osób o wrażliwej skórze. Ponadto, spanie w kolczykach może prowadzić do ich zniszczenia podczas snu.

Każdy reaguje inaczej na spanie w kolczykach, dlatego ważne jest słuchanie swojego ciała i dostosowanie swoich wyborów na podstawie osobistego komfortu. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące spania w kolczykach, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub profesjonalistą od piercingu, aby uzyskać dodatkowe wskazówki i porady.

Czy powinno się zdejmować kolczyki na noc?

5 powodów, dlaczego nie wolno spać w kolczykach

  1.  Biżuteria bardzo szybko się zniszczy – w trakcie snu możesz bardzo łatwo ją zdeformować. Pojawią się na jej powierzchni odkształcenia, które nie będą wyglądały zbyt estetycznie. Delikatne kolczyki mogą  w trakcie snu po prostu zostać uszkodzone. Spanie w biżuterii nie jest więc najlepszym pomysłem i w znaczny sposób skraca jej żywotność.
  2. Płatek ucha rozciąga się – spanie w ciężkich lub małych wiszących kolczykach może spowodować obwiśnięcie płatków usznych. Wyobrażasz sobie ich wygląd? Nikomu nie życzymy takiego efektu. Kolczyki podczas snu mogą zaczepić się o pościel i rozciągać ucho. W ekstremalnych przypadkach może nawet dojść do przerwania dziurki.
  3. Niszczysz pościel – oprócz tego, że spanie w kolczykach może spowodować poważne deformacje uszu, to jeszcze w łatwy sposób możesz zahaczyć dużymi kolczykami swoją ulubioną pościel i w konsekwencji ją zniszczyć. Po krótkim czasie poszewka nie będzie wyglądała atrakcyjnie.
  4. Spanie w kolczykach wpływa na jakość snu – jeżeli chcesz się wyspać, odradzamy pozostawianie kolczyków na noc. Wbijające się w szyję lub uszy ozdoby na pewno nie pozwolą przespać spokojnie całej nocy. Poranek może okazać się bardzo ciężki. Nie dość, że będziesz niewyspana, to jeszcze na szyi mogą pojawić się nieestetycznie wyglądające ślady po kolczykach. Jeżeli chcesz zapewnić sobie komfortowy sen śpij bez kolczyków.
  5. Śpiąc w kolczykach możesz skaleczyć swojego partnera – jest to niebezpieczne nie tylko dla Ciebie, ale również dla osoby, która z Tobą śpi. Chcąc przytulić się do partnera, możesz go niechcący skaleczyć np. poprzez zadrapanie policzka. Lepiej więc zdejmować kolczyki do snu. Partner będzie Ci za to bardzo wdzięczny.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki wkrętki

Dlaczego nie wolno spać w kolczykach?

Jeżeli rano budzisz się z bólem głowy, a nie ściągasz kolczyków do snu, to one mogą być winowajcą. Pozostawione na noc kolczyki mogą powodować dyskomfort, który może przełożyć się na ucisk na głowę, a w efekcie wywołać jej ból. Zdejmij kolczyki przed snem, a na pewno zauważysz poprawę jakości snu.

Miej na uwadze, że higiena powinna obejmować nie tylko codzienny prysznic, ale także czyszczenie biżuterii.  Spanie w kolczykach może wiązać się z pewnym ryzykiem zakażenia, które są stosunkowo częstym problemem, zwłaszcza gdy noszone są podczas snu.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne

Jednym z takich czynników jest niewłaściwa ich pielęgnacja. Jeśli nie utrzymujesz czystości swoich kolczyków i nie przestrzegasz zasad bezpieczeństwa, może to zwiększyć ryzyko infekcji. Bakterie i zanieczyszczenia mogą gromadzić się na powierzchni biżuterii i przenikać do tkanki skórne.

Aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się stanu zapalnego, upewnij się, że Twoje kolczyki są czyste i odpowiednio je pielęgnuj. Regularnie myj swoje ozdoby i przestrzegaj zasad higieny podczas ich zakładania i zdejmowania. Zobacz jak wyczyścić srebrną biżuterię.

Czy można spać w kolczykach? Poznaj opinie zwolenniczek ozdabiania uszu także w nocy

Często słyszy się, że biżuteria ma bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka. Z dawien dawna wiadomo, że złoto ma właściwości lecznicze i skutecznie radzi sobie z usuwaniem jęczmienia i innych infekcji oka. Czy to jednak powód, aby spać w biżuterii? Nikt tego nie zaleca. Daj organizmowi trochę wytchnienia, zapewnij mu odpoczynek, a dzięki temu o zdrowie nie będziesz musiała się martwić. Pięknie możesz wyglądać tylko wtedy, gdy będziesz wypoczęta.

Dlaczego nie można spać w kolczykach?

Dodatkowo, sposób użytkowania biżuterii oraz jej przechowywania w znaczący sposób wpływa na jej żywotność. Mając to na uwadze, zalecamy także odpowiednie przechowywanie biżuterii srebrnej.  Wykorzystaj woreczki strunowe (dołączamy je do każdego zamówienia) aby Twoja biżuteria na długo zachowała swój blask.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne z cyrkonią

Pamiętaj, że każdy organizm jest inny, dlatego jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki zapalenia, takie jak zaczerwienienie, opuchlizna, ból czy upławy, natychmiast skonsultuj się z lekarzem. Wczesne rozpoznanie i leczenie stanu zapalnego jest kluczowe dla uniknięcia powikłań.

Sposoby na przechowywanie biżuterii srebrnej

Podsumowanie

Jeśli jednak zdecydujesz się zostawiać kolczyki na noc, upewnij się, że są one wykonane z materiałów hypoalergicznych, które nie uczulają Twojej skóry. Unikaj noszenia kolczyków ze szpiczastymi lub ostrych krawędziami, które mogą uszkodzić skórę podczas snu. Nie zapomnij również o regularnym czyszczeniu i dezynfekcji kolczyków, aby zapobiec potencjalnym problemom.

4.9/5 - (45 ocen)

Ten post ma jeden komentarz

  1. Joanna

    Staram się nie spać w kolczykach bo wiem, że to bardzo niezdrowe. Ew. małe kolczyki na sztyftach…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.