Biżuteria srebrna Ciekawostki

Czy można spać w kolczykach?

  Czy można spać w kolczykach?

  Większość kobiet nie wyobraża sobie stworzenia stylizacji bez udziału biżuterii. O ile na co dzień jest to znakomity wybór, do spania błyskotki powinny być ściągane. Ich miejsce w nocy jest w szkatułce. Dlaczego nie wolno spać w kolczykach?

  Czy można spać w kolczykach? Przyczyny zakazu

  Każda kobieta zawsze chce wyglądać pięknie, powabnie i zmysłowo. W nocy jednak przede wszystkim najważniejsze jest, aby odpocząć, zregenerować się i dać wytchnienie organizmowi. Trudno o to, gdy „do głowy” wbijają się kolczyki, a łańcuszek pląta się wokół szyi. Jeżeli chcesz rano obudzić się wypoczęta, bez cieni pod oczami, umieść kolczyki i pozostałą biżuterię w szkatułce. Tam jest jej miejsce w nocy. Niech błyskotki będą Twoją ozdobą w ciągu dnia.

  Spanie w kolczykach, czy można?

  5 powodów, dlaczego nie wolno spać w kolczykach

  1. 1. Biżuteria bardzo szybko się zniszczy – w trakcie snu możesz bardzo łatwo ją zdeformować. Pojawią się na jej powierzchni odkształcenia, które nie będą wyglądały zbyt estetycznie. Delikatne kolczyki mogą  w trakcie snu po prostu zostać uszkodzone. Spanie w biżuterii nie jest więc najlepszym pomysłem i w znaczny sposób skraca jej żywotność.
  2. Płatek ucha rozciąga się – spanie w ciężkich lub małych wiszących kolczykach może spowodować obwiśnięcie płatków usznych. Wyobrażasz sobie ich wygląd? Nikomu nie życzymy takiego efektu. Kolczyki podczas snu mogą zaczepić się o pościel i rozciągać ucho. Może nawet dojść do przerwania dziurki. Już wiesz, dlaczego nie wolno spać w kolczykach.
  3. Niszczysz pościel – oprócz tego, że spanie w kolczykach może spowodować poważne deformacje uszu, to jeszcze w skuteczny sposób możesz zniszczyć dużymi kolczykami swoją ulubioną pościel. Poduszka bardzo szybko skudłaci się. W efekcie, po krótkim czasie poszewka nie będzie wyglądała atrakcyjnie.
  4. Spanie w biżuterii wpływa na jakość snu – czy można spać w kolczykach? Jeżeli chcesz się wyspać, odradzamy. Wbijające się w szyję lub uszy kolczyki na pewno nie pozwolą przespać spokojnie całej nocy. Poranek może okazać się bardzo ciężki. Nie dość, że będziesz niewyspana, to jeszcze na szyi mogą pojawić się nieestetycznie wyglądające ślady po kolczykach.
  5. Śpiąc w kolczykach możesz skaleczyć partnera – dlaczego nie wolno spać w kolczykach? Ponieważ jest to niebezpieczne nie tylko dla Ciebie, ale również dla osoby, która z Tobą śpi. Chcąc przytulić się do partnera, możesz go niechcący skaleczyć np. poprzez zadrapanie policzka. Lepiej więc ściągać kolczyki do snu. Partner będzie Ci za to bardzo wdzięczny.

  Dlaczego nie wolno spać w kolczykach? Bo możesz przysporzyć sobie bólów głowy oraz wywołać infekcję

  Jeżeli rano budzisz się z bólem głowy, a nie ściągasz kolczyków do snu, to one mogą być winowajcom. Spanie w kolczykach na boku powoduje ogromny dyskomfort, który może przełożyć się na ucisk na głowę, a w efekcie wywołać jej ból. Spróbuj spać bez kolczyków, a na pewno zauważysz poprawę.

  Pamiętaj, że higiena powinna obejmować nie tylko codzienny prysznic, ale także czyszczenie biżuterii. Noszenie kolczyków przez długi czas, także w nocy, jest tego zaprzeczeniem. Gromadzące się w dziurkach usznych bakterie mogą wywołać zaczerwienienie, obrzęki, ból, a nawet spowodować powstanie ropy.

  Kupiło 15 osób

  Do sklepu

  Kupiło 12 osób

  Do sklepu

  Kupiło 13 osób

  Do sklepu

  Kupiło 16 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne

  Czy można spać w kolczykach? Poznaj opinie zwolenniczek ozdabiania uszu także w nocy

  Często słyszy się, że biżuteria ma bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka. Z dawien dawna wiadomo, że złoto ma właściwości lecznicze i skutecznie radzi sobie z usuwaniem jęczmienia i innych infekcji oka. Czy to jednak powód, aby spać w biżuterii? Nikt tego nie zaleca. Daj organizmowi trochę wytchnienia, zapewnij mu odpoczynek, a dzięki temu o zdrowie nie będziesz musiała się martwić. Pięknie możesz wyglądać tylko wtedy, gdy będziesz wypoczęta.

  Dlaczego nie można spać w kolczykach?

  Dodatkowo, sposób użytkowania biżuterii oraz jej przechowywania w znaczący sposób wpływa na jej żywotność. Mając to na uwadze, zalecamy także odpowiednie przechowywanie biżuterii srebrnej.  Wykorzystaj woreczki strunowe (dołączamy je do zamówienia) aby Twoja biżuteria na długo zachowała swój blask.

  Sposoby na przechowywanie biżuterii srebrnej

  1 komentarz

  • Joanna

   Staram się nie spać w kolczykach bo wiem, że to bardzo niezdrowe. Ew. małe kolczyki na sztyftach…

  Dodaj komentarz