Biżuteria srebrna Porady biżuteryjne

Jak dbać o biżuterię srebrną?

  Pielęgnacja biżuterii ze srebra

  Każda osoba, która ma srebrną biżuterię dobrze wie, że aby mogła ona wyglądać zawsze pięknie, trzeba o nią w szczególny sposób dbać. Co zrobić, aby Twoja biżuteria prezentowała się ona zawsze w nienaganny sposób?

  Jak dbać o biżuterię? Przechowuj ją odpowiednio!

  Podstawową metodą dbania o biżuterię ze srebra jest jej właściwe przechowywanie. Często jednak o tym zapominamy. Wrzucamy łańcuszki, pierścionki i bransoletki srebrne do szkatułki. Nie rozwieszamy ich właściwie i nie separujemy od siebie. Pamiętaj, że jeżeli źle przechowujesz srebrną biżuterię, narażasz ją na szereg uszkodzeń mechanicznych. Ponadto, mogą wystąpić niekorzystne procesy chemiczne, które dodatkowo spowodują straty na jakości srebrnej biżuterii.

  Kupiło 26 osób

  Do sklepu

  Kupiło 23 osób

  Do sklepu

  Kupiło 10 osób

  Do sklepu

  Kupiło 26 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Zawieszki srebrne z cyrkoniami

  Podstawową zasadą, o jakiej należy pamiętać przy przechowywaniu srebrnej biżuterii jest to, aby poszczególne rodzaje nie miały ze sobą bezpośredniego kontaktu. Każdą sztukę biżuterii należy przechowywać osobno, w osobnych przegródkach szkatułki lub na osobnych wieszaczkach. Biżuteria nie będzie się dzięki temu rysowała. Nie będzie się także plątała.

  Srebrną biżuterię należy przechowywać z dala od dziennego światła, wilgoci i substancji chemicznych. Nie należy trzymać żadnej biżuterii ani w łazience, ani na parapecie w pokoju. Jeżeli nie zastosujesz się do tej zasady, Twoja srebrna biżuteria będzie się bardzo szybko utleniała. Pojawią się na jej powierzchni charakterystyczne żółte plamy.

  Po dłuższym czasie niewłaściwego przechowywania, zacznie czernieć. Jeśli nie masz szkatułki, bardzo dobrym i niedrogim rozwiązaniem jest używanie woreczków strunowych. Nie tylko ochronią Twoją biżuterię przed zarysowaniami ale także zabezpieczą przed szybkim czernieniem (jest to proces naturalny powstały w wyniku reakcji srebra z tlenkami siarki zawartymi w powietrzu).

  Kupiło 11 osób

  Do sklepu

  Kupiło 19 osób

  Do sklepu

  Kupiło 18 osób

  Do sklepu

  Kupiło 28 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne

  Nie samo przechowywanie srebrnej biżuterii jest ważne, a także miejsce, w którym będzie się ona znajdowała. Doskonałe do przechowywania biżuterii jest pudełko lub szkatułka drewniana. Nie najlepszym pomysłem będzie wybranie szkatułki wykonanej ze szkła i metalu. Są to materiały, które niezbyt dobrze reagują ze srebrem. Najlepsze będą pojemniki wykonane z drewna. Szczególnie takiego, które nie jest lakierowane wewnątrz. Można także nabyć specjalne jubilerskie pudełka.

  Jak prawidłowo użytkować biżuterię srebrną?

  Kilka prostych kwestii pozwoli zachować piękny wygląd biżuterii na długi czas. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby srebrną biżuterię ściągać podczas wykonywania domowych obowiązków. Nie powinna mieć ona kontaktu z detergentami oraz szeregiem substancji, jakie używane są podczas sprzątania. Nikogo nie należy przekonywać również, że podczas sprzątania biżuteria możesz ją również uszkodzić. Zwłaszcza przy nieodpowiednim obchodzeniu się z nią. Pamiętaj o tym.

  Warto także ściągać biżuterię, jeżeli idziemy na siłownię, kąpiemy się czy to w morzu czy to w wannie, a także podczas aplikowania na ciało kosmetyków. Niektóre preparaty są w stanie nawet zmienić kolor biżuterii. Dlatego trzeba szczególnie uważać.

  Pamiętaj również, aby podczas zdejmowania biżuterii srebrnej, zwracać uwagę na to, gdzie ją odkładasz. O sposobie przechowywania mówiliśmy w poprzednim akapicie.

  Kupiło 9 osób

  Do sklepu

  Kupiło 29 osób

  Do sklepu

  Kupiło 18 osób

  Do sklepu

  Kupiło 22 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Łańcuszki na rękę

  Czyszczenie srebrnej biżuterii

  Biżuteria, którą używasz codziennie jest narażona na różne zabrudzenia. Jest to być brud, kurz, tłuszcz, bakterie zawarte w powietrzu, a także inne czynniki. Istotne jest, aby pamiętać o regularnym czyszczeniu biżuterii, ale w bardzo delikatny sposób. W naszym sklepie  możesz kupić specjalne chusteczki do czyszczenia biżuterii srebrnej, dzięki którym dbanie o biżuterię srebrną stanie się dużo prostsze.

  Chusteczka do biżuterii srebrnej
  Chusteczka do biżuterii srebrnej – do codziennej pielęgnacji

  Kup chusteczkę do srebra w sklepie Silveris.pl

  Jeżeli Twoja srebrna biżuteria nie ma ozdobnych kamieni, niewielkie zabrudzenia możesz usunąć z niej przy użyciu płynu do mycia naczyń (warto wykonać delikatny roztwór). Po wykonaniu tej czynności, biżuterię srebrną należy osuszyć miękką ściereczką. Taka regularna pielęgnacja biżuterii sprawi, że będzie się ona prezentowała w bardzo atrakcyjny sposób przez długi czas. Jeżeli jednak na biżuterii pojawiły się już plamy, nie usuniesz ich wodą. Trzeba zafundować zawieszce lub kolczykom kąpiel w specjalnym płynie do srebra.

  Płyn do srebra
  Skuteczny płyn do srebra

  Kup płyn do srebra w sklepie Silveris.pl

  Innego traktowania wymaga biżuteria srebrna z kamieniami. Do jej czyszczenia należy używać już wspomniany wcześniej płyn do srebra. Trzeba jednak najpierw zorientować się, czy dany środek można wykorzystać do czyszczenia biżuterii wzbogaconej o konkretny rodzaj kamienia. Jeżeli płyn nie nadaje się do czyszczenia konkretnych kamieni, informację taką znajdziesz na opakowaniu.

  Zastosowanie płynu może spowodować zniszczenie powierzchni takiej ozdoby. Szczególnej ostrożności wymagają perły, bursztyny i turkusy. Są to kamienie bardzo delikatne.  Do pielęgnacji kamieni szlachetnych polecamy dedykowany do tego celu produkt jakim jest chusteczka do pielęgnacji kamieni szlachetnych.

   

  Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące pielęgnacji biżuterii, chętnie na nie odpowiemy w komentarzach pod artykułem.

  2 komentarze

  • Patrycja Kimer

   Dla mnie od dawna najwygodniejsza do pielęgnacji moich świecidełek jest chusteczka do czyszczenia biżuterii srebrnej. Bardzo szybko się jej używa, praktycznie co kilka dni przecieram swoje kolczyki ze srebra i resztę biżuterii… Wyglada jak nowa.

  • Kolorowa81

   Zgadzam się – trzeba dbać o biżuterię srebrną. Ja przechowuję każdą sztukę oddzielnie a do czyszczenia wykorzystuję specjalny płym do czyszczenia biżuterii srebrnej. Jest super bo można nim dotrzeć do każdego zakamarka. Słyszałem też, ze można do czyszczenia wykorzystać sól rozpuszczoną w wodzie i folię alumioniową…

  Dodaj komentarz