Biżuteria lifestylowa Biżuteria srebrna Porady biżuteryjne

Jak dobrać biżuterię srebrną do figury?

  Dobór biżuterii do figury

  Biżuteria ma bardzo dużą moc. Nie tylko może upiększyć ciało, ale także zniwelować jego niedoskonałości. Wystarczy tylko zastosować się do kilku zasad idealnego doboru srebrnej biżuterii do figury, jaką posiadasz.

  Dobór biżuterii do figury jest bardzo istotny. Najważniejszym parametrem jest to, aby srebrne kolczyki, zawieszki czy inne części biżuterii zostały proporcjonalnie dobrane do wielkości sylwetki. Jest to ważna zasada, o której należy pamiętać. Dzięki temu uda się osiągnąć zamierzony efekt, dostosowany do potrzeb.

  Wzrost a biżuteria

  Osoby, które są niskiego wzrostu powinny przede wszystkim unikać biżuterii długiej i dużej. Taka biżuteria ma tendencję do optycznego skracania sylwetki, co będzie w tym przypadku bardzo niepożądane. Na duże i wyraziste srebrne dodatki mogą pozwolić sobie osoby wysokie. Mają one więcej swobody z doborem srebrnej biżuterii niż osoby niskie. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli jesteś wysoka, nie ubieraj zbyt drobnej biżuterii. Nie będzie ona widoczna.

  Biżuteria dla posiadaczki drobnej sylwetki…

  Musisz unikać dużych wisiorków, ponieważ po prostu przytłoczą Twoją sylwetkę. To na nie w pierwszej kolejności każdy będzie zwracał uwagę, a nie na Ciebie. Biżuteria ze srebra ma subtelnie podkreślać strój oraz Twój wygląd, a nie go przytłaczać. Ciężkie zawieszki zastąp drobnymi wisiorkami, które wyglądają równie pięknie. Dodadzą uroku i sprawią, że będziesz wyglądała po prostu prześlicznie.

  Warto także założyć długie srebrne kolczyki, które wydłużają sylwetkę i do kompletu dłuższy wisiorek. Będzie to zestaw idealny dla Ciebie.

  Jeżeli jesteś posiadaczką masywnej sylwetki…

  Okazuje się, że drobna biżuteria ze srebra jest wrogiem masywnych sylwetek. Dlaczego? Głównym powodem jest to, że w porównaniu z Twoim ciałem będzie ona ledwie widoczna. To będzie zwracało uwagę na to, że jesteś bardzo masywna. Dlatego, jeżeli masz masywną sylwetkę zawsze zakładaj większe formy biżuteryjne. Pamiętaj, że duże kształty muszą być połączone z dużą biżuterią.

  Możesz ubrać na przykład długie kolczyki z małymi detalami. Sprawią one, że Twoja stylizacja będzie wyglądała pięknie i lekko.

  Kupiło 8 osób

  Do sklepu

  Kupiło 13 osób

  Do sklepu

  Kupiło 5 osób

  Do sklepu

  Kupiło 14 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne długie

  Jeżeli jesteś posiadaczką prostej sylwetki…

  Idealna będzie dla Ciebie srebrna zawieszka w kształcie litery V. Nie bez znaczenia literka ta kojarzy Ci się ze zwycięstwem. W końcu V to Viktoria, czyli zwycięstwo. Ubierając taki wisiorek zwyciężysz w konkursie na najlepiej dobraną do swojej sylwetki biżuterię. Najlepiej sprawdzi się tutaj zawieszka sięgająca piersi. Pozwoli na idealne wydłużenie sylwetki, a w dodatku doda seksapilu stylizacji. Taka biżuteria sprawi również, że będziesz miała talię. Widzisz, jakie to proste?

  Jeżeli masz krótką szyję…

  W Twojej szkatułce nie powinno być żadnych okrągłych wisiorków. Wystrzegaj się ich jak ognia! Nie sprawdzą się u Ciebie żadna formy blisko przylegające do szyi, czyli obroże oraz kolie. Musisz z nich zrezygnować, ponieważ optycznie skracają szyję.

  Najlepsze będą dla Ciebie zawieszki na długich łańcuszkach srebrnych. Dzięki nim pięknie wysmuklisz swoją szyję, która będzie się prezentowała nienagannie.

  Kupiło 15 osób

  Do sklepu

  Kupiło 26 osób

  Do sklepu

  Kupiło 28 osób

  Do sklepu

  Kupiło 24 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Łańcuszki srebrne na szyję

  Jeżeli masz długą szyję…

  Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką długiej szyi, możesz bez przeszkód nosić krótkie kolie i naszyjniki-obroże. Sprawdzą się u Ciebie również modne w ostatnim czasie chokery. Do uszu możesz włożyć ozdobne, zwracające uwagę kolczyki srebrne Noc Kairu.

  Jeżeli masz mały biust…

  Najlepszym sposobem na to, aby nikt nie zwracał uwagi na to, że masz mały biust, jest po prostu odwrócenie od tego uwagi. Tylko biżuteria potrafi to zrobić. Ale umieszczona we właściwym miejscu na ciele. Nie możesz epatować biżuterią zwracającą uwagę blisko klatki piersiowej.

  Oczywistym jest, że każdy będzie wtedy zwracał uwagę zarówno na Twój biust, jak i srebrną biżuterię. Dlatego dobrą radą jest to, aby ubierać w takiej sytuacji zwracające uwagę kolczyki srebrne lub bransoletkę. Im dalej od klatki piersiowej te elementy będą się znajdowały, tym lepiej dla Ciebie.

  Kupiło 21 osób

  Do sklepu

  Kupiło 18 osób

  Do sklepu

  Kupiło 13 osób

  Do sklepu

  Kupiło 22 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Bransoletki srebrne z kamieniami

  Jeżeli jednak chcesz postawić na akcent blisko piersi, wybierz wisiorek na długim łańcuszku opadającym poniżej linii piersi. Pozwoli to na stworzenie wyraźnej przedziałki między piersiami, co optycznie je powiększy.

  Jeżeli masz duży biust…

  Nie sprawdzą się u ciebie okrągłe formy srebrnej biżuterii ani duże wisiorki. Takiej biżuterii musisz się wystrzegać. Najlepiej wybierać średniej wielkości srebrne ozdoby. Będą one dużo lepiej wyglądały na dekolcie. Najlepiej, aby ozdoba zwisała kilka centymetrów poniżej obojczyka.

  2 komentarze

  • Zuza

   Jak zwykle garść ciekawych informacji podana w łatwy i zrozumiały sposób. Dziękuję – napewno będę tu częściej zaglądała.

  • Agaatkaa

   Od zawsze miałam drobną budowę ciała – napewno skorzystam z zawartych w artykule porad-pozdrawiam.

  Dodaj komentarz