Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Odpowiednio dobrane kolczyki to nie tylko doskonały sposób na uzupełnienie codziennych stylizacji, ale również sposób na skorygowanie niedoskonałości twarzy. Dzięki nim można bowiem uzyskać wrażenie, że proporcje twarzy są bardziej zharmonizowane.

Warto przy tym zwrócić uwagę na kształt twarzy, aby dobrać idealny model kolczyków. Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? Oto kilka niezawodnych porad, jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy.

Dlaczego warto dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Odpowiedni dobór kolczyków do kształtu twarzy jest kluczowym elementem sztuki wyrażania siebie poprzez biżuterię. Niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośniczkami subtelnych akcentów czy odważnych, odważnych ozdób, wybór kolczyków do kształtu twarzy może zdziałać cuda, podkreślając naturalną urodę i dodając charakteru naszemu wyglądowi. Warto zrozumieć, że kształt twarzy każdej osoby jest unikalny, dlatego właściwe dostosowanie kolczyków może znacząco poprawić naszą prezencję. Dlaczego zatem warto inwestować czas w dobieranie odpowiedniej biżuterii?

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne

Właściwy wybór kolczyków do kształtu twarzy  może wyostrzyć nasze rysy, zniwelować pewne niedoskonałości oraz podkreślić atuty, co przekłada się na zwiększone poczucie pewności siebie i atrakcyjności. Warto zrozumieć, jakie korzyści niesie ze sobą dbałość o stosowny dobór biżuterii, aby cieszyć się wyjątkowym wyglądem, który jest odzwierciedleniem naszej osobowości i stylu.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne z cyrkonią

Bez względu na styl ubierania się oraz posiadany odcień włosów, cery i oczu, powinno się rozpocząć wybieranie kolczyków od ustalenia, posiadanego kształtu twarzy. Można to zrobić, stając przed lustrem z włosami zaczesanymi gładko do tyłu. Następnie obrysowując szminką na lustrze kształt czoła, policzków i brody. Warto również ocenić, czy uszy ładnie przylegają do głowy oraz czy chce się odwrócić uwagę od jakiegoś elementu twarzy (np. dużego nosa, za długiego podbródka).

Jakie kolczyki do owalnej twarzy

Jak dobrać kolczyki do owalnego kształtu twarzy?
Dobór kolczyków do twarzy owalnej

Jeśli posiadasz owalną twarz, to masz szczęście, gdyż możesz sobie pozwolić na eksperymentowanie z różnymi rodzajami kolczyków. Niemniej jednak, istnieją pewne zasady, których warto przestrzegać, aby wyeksponować atuty swojej urody. Kolczyki srebrne w kształcie kwadratów lub trójkątów to dobre wybory dla twarzy owalnej, gdyż zwiększą wyrazistość rysów.

Z kolei kolczyki podłużne nie są zalecane, ponieważ niepotrzebnie złagodzą kontury twarzy. Jednakże, nie powinnaś skupiać się jedynie na długości kolczyków, ale także na ich kształcie. Ważne, aby wybierać kolczyki o kanciastych kształtach, które lepiej pasują do owalnych rysów twarzy.

Drobna twarz owalna będzie wyglądała najkorzystniej z niewielkimi, srebrnymi kolczykami o kanciastym kształcie, zapinanymi na sztyft. Natomiast, gdy masz duży nos, warto wybrać większe kolczyki, aby zwrócić uwagę od tego mankamentu urody. Kolczyki w kształcie kół są również odpowiednie dla owalnej twarzy, ale nie powinny być zbyt długie, ponieważ skracają optycznie podbródek.

Kolczyki srebrne Koła do twarzy owalnej
Kolczyki srebrne Koła do twarzy owalnej

Z kolei, gdy masz odstające uszy, postaw na większe kolczyki, które skutecznie odwrócą uwagę od tego defektu. Dłuższe modele kolczyków są również dobrym wyborem dla tej grupy kobiet, ale warto je ukryć za fryzurą, aby nadać twarzy bardziej harmonijny kształt.

Dobór kolczyków do twarzy trójkątnej

Jak dobrać kolczyki do trójkątnego kształtu twarzy?
Dobór kolczyków do twarzy trójkątnej

Jeśli masz trójkątną twarz, powinnaś wiedzieć, że właściwy dobór kolczyków do twarzy jest kluczowy. Gdy masz spiczasty podbródek, najlepszym wyborem są krótkie kolczyki, które pomogą wyrównać proporcje Twojej twarzy. Kolczyki wiszące i długie są niewłaściwe w tym przypadku. W takim przypadku, warto zdecydować się na kolczyki w kształcie kropli z masywnymi kamieniami jubilerskimi, które dodadzą Twojej buzi objętości i wydłużą ją. Alternatywnie, można wybrać srebrne kolczyki okrągłe z kamieniem i poziomą wstawką ze srebra.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki okrągłe

Jeśli Twoja twarz trójkątna jest połączona ze spiczastym nosem, powinnaś zadbać o to, aby kolczyki odwróciły uwagę od jego czubka. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kolczyki, których długość kończy się wyżej niż czubek nosa. Dzięki temu unikniesz przyciągania uwagi do tej części twarzy. Kiedy wybierasz kolczyki dla twarzy trójkątnej, należy pamiętać, że ich forma i styl powinny odwracać uwagę od linii podbródka i nosa. W ten sposób uda Ci się uzyskać harmonijny i zbalansowany wygląd twarzy.

Jednym ze sposobów na uniknięcie kłopotów z doborem kolczyków dla twarzy trójkątnej jest postawienie na modele w kształcie diamentów. Taki model jest idealnym wyborem, ponieważ równoważy wrażenie podbródka i doda objętości na poziomie policzków.

Kolczyki w kształcie diamentu doskonałe do twarzy trójkątnej
Kolczyki srebrne Diamond do twarzy trójkątnej

Innym sposobem na poprawę proporcji twarzy trójkątnej jest wybór kolczyków w kształcie kropli lub podkowy. Tego rodzaju kolczyki są dobrym wyborem, ponieważ dodają objętości w dolnej części twarzy i równoważą wrażenie spiczastego podbródka. Kolczyki w kształcie kropli w połączeniu z kamieniami jubilerskimi będą prezentować się bardzo elegancko i dodadzą klasy każdej stylizacji.

Wybierając kolczyki dla twarzy trójkątnej, należy pamiętać, że ich kształt i styl powinny wpisywać się w proporcje Twojej twarzy i równoważyć jej cechy.

Jakie kolczyki wybrać do twarzy kwadratowej?

Jak dobrać kolczyki do kwadratowego kształtu twarzy?
Jak dobrać kolczyki do twarzy kwadratowej?

Jeśli chcesz, aby twarz kwadratowa wydawała się bardziej proporcjonalna, warto skorzystać z trików, które nieco zmiękczą jej rysy. W tym przypadku polecamy kolczyki w kształcie łezki, które delikatnie uwydatnią Twój profil, ale jednocześnie nie będą zbyt krzykliwe. Idealnym wyborem będą także okrągłe i owalne modele. Dla osób z wyraźnie kanciastym podbródkiem i szeroką szczęką, zalecamy kolczyki dłuższe i bardziej smukłe, które wizualnie wydłużą twarz.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki owalne

Jeśli chcesz odwrócić uwagę od kanciastej szczęki, warto zwrócić uwagę na kolczyki, które są bardziej widoczne w górnej części ucha, a mniej w dolnej. Można wybrać model z kamieniem jubilerskim, którego kształt będzie przyciągał uwagę, lub też delikatniejsze modele, które łączą w sobie różne elementy geometryczne. Pamiętaj jednak, żeby unikać zbyt ciężkich i masowych kolczyków, które będą dodatkowo podkreślały ostre rysy twojej twarzy.

Jeśli masz twarz kwadratową, która jest również dość krótka, warto postawić na kolczyki, które będą wydłużały jej profil. Dobrej jakości kolczyki o długości powyżej 4 cm będą wizualnie wydłużać twarz i dodawać jej elegancji. Można wybrać modele z pięknie mieniącymi się cyrkoniami, które dodadzą blasku i przyciągną uwagę. Kolczyki w kształcie wiszących linek będą z kolei wydłużać szyję i podkreślać kości policzkowe.

Kolczyki Kwiaty pasujące do twarzy kwadratowej
Kolczyki srebrne Kwiaty Cyrkonia do kwadratowej twarzy

Kwadratowa twarz może wydawać się czasem zbyt masywna i poważna, dlatego warto pomyśleć o dodatku, który przełamie jej surowy charakter. Idealnym wyborem są w takim przypadku kolczyki w jasnych kolorach, które ożywią cały look. Kolczyki w kształcie kwiatów lub owoców wprowadzą do Twojego stylu nutkę romantyzmu, a modele w kolorze różowym lub fioletowym doda mu delikatności i kobiecości.

Dobór kolczyków do twarzy okrągłej

Jak dobrać kolczyki do okragłego kształtu twarzy?
Jak dobrać kolczyki do twarzy okrągłej?

Twarz o kształcie koła jest uznawana za jedną z najtrudniejszych do dobrania kolczyków. Istotne jest, aby zwrócić uwagę na kształt twarzy i dodać jej kilka wydłużających elementów. Dlatego najlepszym wyborem dla okrągłej twarzy są kolczyki z dłuższymi pionowymi elementami, które pomogą wizualnie wydłużyć twarz i nadać jej proporcjonalności. Oprócz kolczyków z pionowymi elementami, dobrym wyborem są również kolczyki trójkątne i kwadratowe, które dodają ostrości do miękkich linii twarzy. Należy jednak unikać kolczyków w kształcie kół, kul i owali, ponieważ dodają one objętości do już okrągłej twarzy, pogarszając jej proporcje.

Kobiety z okrągłą twarzą często mają subtelne rysy i delikatną figurę. W takim przypadku najlepiej wybierać nieco krótsze kolczyki, które podkreślą ich piękno. Dobre będą kolczyki składające się z prostych, subtelnych elementów, zwisających w pionowej linii. Taka biżuteria dodaje smukłości do twarzy i pasuje do każdej okazji. Warto wypróbować również kolczyki w kształcie kropli, które pięknie prezentują się na kobiecych uszach i nadają twarzy harmonijny wygląd.

Kolczyki srebne Krople jako doskonały wybór do twarzy okrągłej
Kolczyki srebrne Krople Uleksyt do twarzy okrągłej

Należy pamiętać, że kolczyki powinny pasować do kształtu twarzy i figury, ale także do stroju i okazji, na jaką zostaną założone. Kolczyki długie i wiszące wyglądają dobrze w zestawieniu z luźnymi, zwiewnymi sukienkami lub eleganckimi wieczorowymi kreacjami. Z kolei krótkie, subtelne kolczyki pasują do codziennych stylizacji i sprawiają, że twarz wydaje się bardziej subtelna i kobieca. Pamiętaj, że kolczyki to nie tylko ozdoba, ale także element stylizacji, który powinien podkreślać indywidualny styl i piękno każdej kobiety.

Jakie kolczyki do twarzy trapezowej

Jak dobrać kolczyki do trapezowego kształtu twarzy?
Jak dobrać kolczyki do twarzy trapezowej?

Jeśli masz trapezową twarz, z pewnością zwracasz uwagę na dobrej jakości kolczyki, które idealnie podkreślą Twoją urodę. Twarz o tym kształcie wymaga specjalnego doboru biżuterii, który będzie skupiał się na poprawie symetrii twarzy, a jednocześnie nie będzie podkreślał zbytnio męskiej szczęki i krótkiego czoła.

Dlatego idealnym wyborem dla Ciebie będą kolczyki srebrne, wąskie i delikatne, w kształcie owalu lub odwróconej łezki. Taki rodzaj kolczyków idealnie dopasuje się do Twojej twarzy, dodając harmonii i równowagi do Twojego wyglądu. Jeśli szukasz bardziej eleganckiej opcji, zwróć uwagę na kolczyki z kamieniami jubilerskimi, które również będą świetnie komponować się z Twoją urodą. Pamiętaj jednak, aby unikać ostrych krawędzi, które mogą skupić uwagę na niepożądanych elementach Twojej twarzy.

Kolczyki z kryształem pasujące do twarzy trapezowej
Kolczyki srebrne z kryształem Swarovski do twarzy trapezowej

Kolejnym wyborem dla Twojej twarzy będą długie kolczyki, które przekraczają linię podbródka i przyciągają uwagę do szyi i dekoltu. Taki rodzaj biżuterii będzie idealny dla Ciebie, jeśli chcesz przyciągnąć uwagę do innych części swojego ciała, zamiast skupiać się na twarzy. Kolczyki w kształcie kropli i owalne kolczyki z kamieniami jubilerskimi również świetnie sprawdzą się w Twoim przypadku. Mogą one wprowadzić harmonię i równowagę do symetrii Twojej twarzy, nadać jej eleganckiego i stylowego wyglądu, jednocześnie podkreślając jej naturalne piękno.

Pamiętaj jednak, aby unikać kolczyków na sztyft, które dodatkowo skracają Twoje czoło. Szukaj biżuterii, która skupia uwagę na dolnej części Twojej twarzy, a nie na górze. Dlatego też, zamiast kolczyków na sztyft, wybieraj modele na biglach. Taki rodzaj kolczyków będzie idealny dla Ciebie, dodając eleganckiego i stylowego wyglądu Twojej urodzie.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne długie

Należyty wybór kolczyków do kształtu twarzy to tylko jeden z elementów dobrego wyglądu. Właściwe dopasowanie biżuterii do swojego typu urody to jedna z najważniejszych rzeczy, które warto brać pod uwagę, gdy chcesz czuć się piękna i pewna siebie. Odpowiednio dobrany kształt kolczyków może podkreślić zalety twarzy i zatuszować jej niedoskonałości.

4.9/5 - (38 ocen)

Ten post ma jeden komentarz

  1. Olga

    Bardzo ciekawy wpis, dziękuję za inspiracje.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.