Jak dobrać łańcuszek do zawieszki? Zobacz nasze porady!

Jak dobrać łańcuszek do zawieszki

Splot ma szczególne znaczenie, jeżeli chcesz prawidłowo dobrać łańcuszek do zawieszki. Dostępnych rodzajów jest naprawdę dużo m.in. pancerka, figaro, corda. Aby uzyskać idealny zestaw, warto wiedzieć czym kierować się przy łączeniu konkretnego łańcuszka z zawieszką. Ten artykuł rozwieje wiele wątpliwości.

Jak dobrać łańcuszek do zawieszki? Czym należy się kierować?

Zawieszki dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach. Oferowane są modele bogato zdobione, jak i minimalistyczne. Często wybór pada na srebrne zawieszki symbolizujące pasje, zainteresowania, podkreślające ważny etap w życiu. Oprócz tego, jakie kupić, trzeba podjąć decyzję, jaki łańcuszek do zawieszki będzie pasował najlepiej. Zwracając uwagę na przedstawione poniżej aspekty, dokonasz dobrego wyboru.

Jak dobrać łańcuszek do zawieszki? Zobacz nasze propozycje!
Zawieszka srebrna z Opalem Turkusowym z łańcuszkiem Linka Okragła

Waga zawieszki a rodzaj łańcuszka

Należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich propozycji. Ogólna zasada jest taka: całkowita waga łańcuszka powinna być podobna do tej, jaką posiada zawieszka. Jeżeli łańcuszek będzie masywny i ciężki, a wisiorek delikatny, będzie on zupełnie niewidoczny. W drugą stronę, jeżeli łańcuszek będzie delikatny, a zawieszka okazała, istnieje ryzyko, że nie utrzyma on jej ciężaru i zerwie się.

Kolor zawieszki a rodzaj łańcuszka

Choć aktualnie nie razi połączenie srebra ze złotem, nadal w dobrym smaku jest trzymanie się zasady: srebro ze srebrem, złoto ze złotem. Nie wprowadzasz dzięki temu do swojej stylizacji chaosu.

Srebrne zawieszki pięknie prezentują się na srebrnym łańcuszku. Należy jednak zwrócić uwagę, czy któryś z produktów nie jest pokryty dodatkową warstwą rodu. Jeden z nich może być ciemniejszy, a to spowoduje, że będzie się znacznie odróżniał. Zwracając baczną uwagę na kolor metalu szlachetnego, można stworzyć pięknie wyglądający zestaw.

Zawieszka z Opalem Różowym zawieszona na łańcuszku Anker
Zawieszka Łezka Opal Różowy z łańcuszkiem srebrnym Anker

Warto rozważyć jeszcze jedną sytuację: zawieszka składa się z dwóch kolorów metali. Co wtedy? Jak dobrać łańcuszek do zawieszki? Jeżeli więcej jest w niej srebra, najlepszym wyborem będzie po prostu srebrny łańcuszek.

Kształt zawieszki a rodzaj łańcuszka

Stawiając na prosty łańcuszek, możesz do niego dobrać zawieszkę o dowolnym kształcie. Panuje tu pełna dowolność. Sprawdzi się wisiorek delikatny, ozdobiony cyrkonią lub perłą, ale również finezyjny klucz, elegancki liść, efektowne serduszko. Za uniwersalny splot uważa się łańcuszek srebrny linka, anker, wenecjana. Jeżeli najbardziej podoba Ci się łańcuszek singapur, możesz noić go samodzielnie bez żadnej zawieszki. Sam w sobie jest dekoracyjny.

Odpowiednie dobranie łańcuszka do zawieszki nie musi być trudne!
Zawieszka srebrna Antyk z łańcuszkiem Anker

Ciekawą propozycją są łańcuszki wielokolorowe lub posiadające minimalistyczną kosteczkę. Dobrze pasują do nich delikatne wisiorki, które nie odwracają uwagi od dekoracyjnego splotu. Najlepszym wyjściem jest jednak, noszenie ich bez żadnej dodatkowej ozdoby. Nie ma dzięki temu ryzyka, że do stylizacji zostanie wprowadzony zbyt duży chaos. Umiar jest najlepszym wyznacznikiem stylu.

Rodzaj zawieszki a długość łańcuszka

Zwróć uwagę na wygląd swojej szyi: czy jest ona długa, krótka, szczupła czy szeroka. Dla pań o długiej i szczupłej szyi najlepsze są chokery. Z kolei długie łańcuszki optycznie wydłużają krótką i szeroką szyję.

Najczęściej wybierane są chokery o długości 35 cm. Rozmiar powinien być o 5 cm większy niż obwód szyi. W klasycznym wydaniu łańcuszki mają 45 lub częściej 50 cm długości, a te naprawdę długie 60-70 cm.

Zatem, jaki łańcuszek do zawieszki pod względem długości pasuje najlepiej? Do krótkich łańcuszków warto dobierać małe, minimalistyczne wisiorki lub ewentualnie średniej wielkości, ale również w klasycznym wydaniu. Do długich łańcuszków najlepiej pasują okazałe, masywne zawieszki, które od razu zwracają uwagę.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Łańcuszki srebrne na szyję

Najpopularniejsze rodzaje splotów łańcuszka

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje łańcuszków, a my prezentujemy najpopularniejsze, najchętniej i najczęściej wybierane przez klientów.

  • Pancerka

Składa się z okrągłych lub owalnych sprasowanych ogniw, jest niezwykle trwały i solidny. Ze względu na swoją masywność, najchętniej wybierany jest przez mężczyzn. Chętnie noszą go również pewne siebie kobiety. Jeżeli chcesz do łańcuszka Pancerka dobrać zawieszkę (choć sam w sobie jest dekoracyjny i tak prezentuje się najlepiej), postaw na propozycję równie masywną i okazałą.

  • Anker

Przypomina łańcuch, do którego montowana jest kotwica. Z języka angielskiego anker oznacza właśnie ten element wyposażenia statku. Łańcuszek Anker jest minimalistyczny, prosty. W jego skład wchodzą gładkie, owalne lub okrągłe ogniwa.

Do wersji cienkiej warto dobrać zawieszkę bogato zdobioną, natomiast warianty nieco grubsze warto nosić bez żadnych dodatkowych ozdób.

  • Wenecjana

Splot wyróżnia się niewielkimi kwadratowymi ogniwami przypominającymi kostkę. Choć jest piękny, ze względu na delikatność, wymaga szczególnego traktowania. Trzeba ściągać go do spania i kąpieli, ponieważ z łatwością może ulec zerwaniu. Łańcuszek Wenecjana doceniany jest przede wszystkim ze względu na swoją uniwersalność. Pasuje do niego, niemal każda zawiesza, oczywiście o odpowiedniej wadze.

Panie często do łańcuszków typu kostka dobierają eleganckie zawieszki, które pięknie wyglądają tuż przy szyi. Wszystko dlatego, że ten rodzaj jest w standardzie krótki. Pięknie komponuje się ze srebrnymi wisiorkami o geometrycznych kształtach.

  • Linka

Inaczej nazywana jest żmijką lub żyłką. Łańcuszek Linka składa się z gęsto ułożonych, niewielkich ogniw tworzących niemal jednolitą strukturę. W dodatku przepięknie mieni się na dekolcie i swobodnie układa. Optymalnym miejscem, w którym powinna znaleźć się zawieszka, jest zagłębienie międzyobojczykowe. Dekolt zostanie perfekcyjnie podkreślony, od razu będzie zwracał uwagę.

Do tego splotu oczywiście można dobrać wisiorki, ale należy wykazać się tu dużą rozwagą. Zbyt masywne propozycje mogą go skutecznie przytłoczyć, a tego przecież nie chcemy. Warto postawić na srebrne zawieszki bez żadnych ozdób, ale dobrze pasują również wisiorki z naturalnymi kamieniami.

Jak dobrać łańcuszek do zawieszki – podsumowanie

Po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jaki łańcuszek do zawieszki warto dobrać. Skraca to czas poszukiwania odpowiedniego zestawu, który podkreśla piękno szyi oraz dekoltu. Podejmując ostateczną decyzję, warto kierować się ogólnie przyjętymi zasadami, ale również tym, co tak naprawdę nam się podoba.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Łańcuszki srebrne na szyję

Biżuteria ma dodawać blasku, ale musi być również komfortowa w noszeniu. Gdy dokonasz dobrego wyboru, noszenie łańcuszka z zawieszką lub samego łańcuszka będzie prawdziwą przyjemnością.


Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o ciekawych promocjach i nowościach!

Bądź na bieżąco 💌

Zapisz się do naszej listy aby otrzymywać powiadomienia o nowościach i wszystkich promocjach!

Proszę czekać...

Dziękujemy za zapis!


5/5 - (1 ocen)

Dodaj komentarz