Jaki łańcuszek wybrać?

Jak dobrać łańcuszek srebrny ze względu na okazję?

Diabeł tkwi w szczegółach – każdy, kto choć trochę interesuje się modą dokładnie o tym wie. Uważacie, że wybór długości łańcuszka srebrnego i jego rodzaju to prosta sprawa? W gruncie rzeczy wcale tak nie jest. Warto pamiętać tu o kilku zasadach. Dzięki temu, srebrny łańcuszek zostanie dobrany idealnie do okazji. Zatem jak dobrać łańcuszek srebrny do okazji?

Długość łańcuszka zależy od wielu czynników takich jak:

  • rodzaj dekoltu ubrania,
  • charakteru okazji,
  • rodzaju stroju,
  • kształtu szyi lub twarzy.

Łańcuszek srebrny może ukryć niedoskonałości naszej szyi i dekoltu lub wyeksponować odpowiednio tę część ciała.

Jak dobrać łańcuszek srebrny ze względu na splot?

Jest to najpopularniejszy i najbardziej delikatny rodzaj srebrnego łańcuszka. Jest najczęściej noszony przez kobiety. Nie nosi się go raczej solo, a z dodatkiem zawieszki, najczęściej z kamieniem szlachetnym. Łańcuszek ten prezentuje się elegancko, ale jednocześnie nie rzuca się w oczy. Warto go wybrać, gdy chcemy mieć na sobie delikatną, nienachalną biżuterię. Łańcuszek świetnie sprawdzi się do pracy.

Jest to często wybierany wzór ze spłaszczonymi ogniwami oraz oszlifowanymi brzegami. Występuje w różnych grubościach. Jest to rodzaj łańcuszka srebrnego, na który decydują się głównie mężczyźni. Warto podkreślić, że od pancerki delikatnie odbija się światło, dzięki wykonanemu szlifowaniu. Mężczyźni bardzo chętnie noszą ten rodzaj biżuterii do eleganckich strojów.

Łańcuszek ten bardzo miękko układa się na zgięciach. Trzeba jednak na niego szczególnie uważać, ponieważ łatwo można go zerwać. Stanowi bardzo często bazę do zawieszki, ale warto wybierać ją w niewielkich wymiarach – najlepiej niech będzie to pojedynczy kamień o niewielkiej masie. Im delikatniejsza żmijka, tym ładniejsza. Świetnie sprawdzi się jako biżuteria na wesele.

Jest to jeden z najbardziej klasycznych splotów. Dostępny jest w różnych wymiarach ogniw. Te większe chętniej noszone są przez mężczyzn. Trzeba jednak pamiętać, że ogniwa tego łańcuszka mogą odwracać uwagę od samej zawieszki. Dlatego, jeżeli łańcuszek ma służyć jako baza, musi być bardzo delikatny.

  • Łańcuszek typu kordel

Splot jest mocno spleciony i masywny. Łańcuszek wygląda na ciężki, ale w rzeczywistości jest bardzo lekki. Najczęściej nosi się go bez żadnych dodatkowych ozdób. Z zawieszką wygląda zbyt masywnie. Można spokojnie taki łańcuszek nosić na co dzień.

  • Łańcuszek typu popcorn

Jest to połączenie dziesiątek kuleczek, które prezentują się w bardzo atrakcyjny sposób. Dostępne są zarówno wąskie delikatne wersje, jak i grubsze łańcuszki noszone bez żadnych dodatkowych ozdób. Sprawdzi się na co dzień.

Jak dobrać łańcuszek srebrny do okazji?

Najbardziej popularną okazją, na którą wybieramy srebrny łańcuszek są urodziny. Chcemy wtedy odświętnie wyglądać, a taka biżuteria pozwoli nam taki właśnie efekt uzyskać. Kolejną okazją są Walentynki. Każda kobieta chce wtedy przyozdobić swoje ciało odpowiednim łańcuszkiem z zawieszką. Łańcuszki z serduszkiem są na ten dzień idealne.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Łańcuszki srebrne na szyję

Ciekawe zawieszki na łańcuszkach pojawiają się z okazji okolicznościowych świąt. Na Święta Bożego Narodzenia wybieramy zawieszki w kształcie choinki lub św. Mikołaja. Natomiast z okazji świąt Wielkanocnych wybieramy jajka, baranki lub króliczki. Również popularne jest noszenie łańcuszków z zawieszkami z okazji Halloween. Wtedy jednak na łańcuszkach pojawiają się duchy, pająki i inne straszne postaci.

Jak dobrać srebrny łańcuszek do głębokiego dekoltu w kształcie litery U?

Jest to dekolt, który przepięknie uwydatnia i podkreśla kobiece piersi. Można zdecydować się na krótki łańcuszek z wisiorkiem. Dobrze sprawdzą się również tu kompozycje z kilku łańcuszków, które będą swobodnie poruszały się w trakcie chodu. Zazwyczaj kobiety na taki dekolt oraz łańcuszek decydują się podczas wyjść na randki lub wieczornych spotkań na bankietach.

Jaki łańcuszek ze srebra do dekoltu typu fala?

Panie o niewielkim biuście bardzo często zakładają bluzki z marszczonego, luźno opadającego materiału. Bluzki tego typu zakłada się pod żakiet. Elegancko wyglądają na oficjalnych spotkaniach w pracy. Pasują do nich łańcuszki składające się z kilku sznurków. Swobodnie opadają one na fale tkaniny.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Łańcuszki srebrne na szyję

Jaka długość łańcuszka będzie odpowiednia dla mężczyzny?

Pierwsze na co należy zwrócić uwagę wybierając łańcuszek dla mężczyzny to obwód kołnierzyka koszuli, jaką zwykle nosi. Jest to bardzo ważna wytyczna informująca o obwodzie szyi. Obwód szyi w dużej mierze zależy od budowy ciała. Mężczyznom mającym mniej niż 40 cm obwodu wokół szyi z powodzeniem wystarczy łańcuszek o długości 45 cm. Łańcuszek srebrny będzie się pięknie prezentował i doda stylizacji elegancji. Mężczyźni mający około 45 cm w obwodzie szyi powinni mieć zapewnioną długość łańcuszka mniej więcej 55 cm.

Dla mężczyzny najlepszy będzie łańcuszek z okazałymi, szerokimi oczkami. Zazwyczaj wpasowują się one idealnie w męską stylizację. Dobrym wyborem dla mężczyzny będą również ogniwa szlifowane podkreślające silny i zdecydowany charakter splotu. Dzięki temu całość będzie się prezentowała w niezwykle atrakcyjny sposób. Na pewno mężczyzna z prawdziwą przyjemnością będzie nosił taki srebrny łańcuszek na swojej szyi.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Łańcuszki srebrne na szyję

Teraz gdy już wiesz, jak dobrać łańcuszek srebrny do okazji poradzisz sobie z tym z łatwością.

4.9/5 - (36 ocen)