Jak dobrać rozmiar bransoletki srebrnej?

jak dobrać długość bransoletki?

Srebrne bransoletki to prawdziwe dzieła sztuki. Począwszy od tych delikatnych, niemalże niewidocznych, poprzez te już widoczne, aż do bogato zdobionych, są prawdziwą ozdobą każdej dłoni, dziecięcej, młodzieżowej, a także kobiecej i męskiej. Srebrne bransoletki mają to coś w sobie, co powoduje, że na równi z pierścionkami czy zawieszkami w kształcie serca oddają wiele uczuć.Są więc fantastycznym pomysłem na prezent.

Jednak, tak jak każdy inny rodzaj biżuterii, tak i bransoletka powinna być idealnie dobrana do nadgarstka, by prezentować się znakomicie, nie wrzynać się w niego, nie krępować ruchów, a przy okazji nie ryzykować jej zerwania czy zgubienia.I o ile chcemy kupić bransoletkę w sklepie stacjonarnym, gdzie możemy ją przymierzyć z dobraniem odpowiedniego rozmiaru nie będzie problemu. Aczkolwiek, jeżeli chcemy kupić bransoletkę w prezencie bądź kupić sobie korzystają ze sklepów online wybór odpowiedniej długości może być problematyczny, jednak nie jest niemożliwy. Zwłaszcza, jeżeli skorzystamy z poniższych podpowiedzi.

ZMIERZ BRANSOLETKĘ, KTÓRĄ JUŻ POSIADASZ…

… i tą, która zarazem idealnie pasuje na Twoją rękę. To najlepszy sposób na sprawdzenie długości bransoletki. Teraz wystarczy po prostu zamówić bransoletkę o takiej samej długości. Jest to też sprawdzony sposób, jeżeli chcesz podarować bransoletkę w prezencie, a nie chcesz obdarowywanej osoby prosić o możliwość zmierzenia jej nadgarstka, by się nie zdradzić. Możesz w tajemnicy zmierzyć sam/a długość bransoletki lub poprosić o pomoc kogoś bliskiego.

ZMIERZ NADGARSTEK

Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie masz możliwości sprawdzenia długości bransoletki na posiadanym już egzemplarzu po prostu zmierz nadgarstek. Jak to zrobić? Weź centymetr krawiecki lub kawałek sznurka i owiń go pomiędzy dłonią a kością nadgarstka- w tym miejscu znajduje się najszerszy punkt. Owijając nitkę zachowaj niewielką przestrzeń pomiędzy nią a skórą. Zmierz linijką długość nitki lub sprawdź na centymetrze obwód swojego nadgarstka.

A NA KONIEC…

Pamiętaj, że zamawiając srebrną bransoletkę do obwodu nadgarstka musisz dodać nawet do 3 cm, by bransoletka miała idealny rozmiar. Zasada tu jest prosta, im prostsza bransoletka tym dodajesz mniej centymetrów. Czyli, do bransoletki łańcuszkowej wystarczy dodać 1 cm, by ta pięknie prezentowała się na ręce, jednak do bransoletki np. z charmsami czy innymi koralami dodajesz 2, a nawet 3 cm pamiętając, że im więcej i im większe ozdoby tym bardziej ulega zmniejszeniu obwód wewnątrz bransoletki.

Brak komentarzy