Błędy przy noszeniu biżuterii

Jak nie nosić biżuterii srebrnej, czyli najczęściej popełniane błędy

Zadręczać można się nie tylko dietą, ale także trendami modowymi dotyczącymi biżuterii. Niektórzy dla atrakcyjnego wyglądu są w stanie zrobić wszystko. Złamanie przyjętych zasad jest dla wielu osób prawdziwą tragedią. Uważają, że może to się dla nich skończyć utratą pozycji społecznej. Aby do takiej sytuacji nie doszło, trzeba wiedzieć jak nosić modną srebrną biżuterię. Dzięki temu zawsze można będzie wyglądać znakomicie.

Srebro jest materiałem, z którego wykonywane są łańcuszki, kolczyki, bransoletki, a także inne rodzaje biżuterii. Jest to jeden z najpopularniejszych kruszców, który podoba się praktycznie wszystkim. Mało jest osób, które nie miałyby choć jednej pary srebrnych kolczyków.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne

Srebro oprócz walorów estetycznych, ma również właściwości odkażające, zabija zarazki i nie dopuszcza do rozwoju grzybów oraz pleśni. Srebro ma także znakomite właściwości bakteriobójcze. Linie lotnicze używają filtrów do wody ze srebrem, aby chronić pasażerów przed zakażeniem w ograniczonej przestrzeni samolotu. Nie o tym jednak dziś będzie mowa, jakie właściwości ma srebro. Skupimy się na tym, jak nie nosić srebrnej biżuterii.

Czasem odruchowo i całkowicie nieświadomie doprowadzamy nasze błyskotki do zniszczenia. Jeżeli o srebrną biżuterię nie będziecie właściwie dbali, straci swój blask i nie będzie się już aż tak dobrze prezentowała. Zapoznaj się z najczęściej popełnianymi błędami przy korzystaniu ze srebrnej biżuterii.

Spanie w biżuterii srebrnej

Śpiąc w biżuterii poważnie ją niszczysz. Pojawiają się na niej odkształcenia, zarysowania, pęknięcia i wgniecenia. Po pewnym czasie, nie będzie się ona do niczego nadawała, jak tylko do wyrzucenia. Najbardziej wrażliwe są srebrne łańcuszki-żyłki, które są łamliwe. Bardzo szybko widać na nich wszelkiego rodzaju wgniecenia i zagięcia. Istotne jest więc, aby srebrną biżuterię ściągać przed snem. Dzięki temu znacznie wydłużmy jej żywotność.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne długie

Prace domowe w biżuterii srebrnej

Polacy jeszcze nie nauczyli się, aby do codziennych porządków ściągać biżuterię. Działanie detergentów, środków czystości i wybielaczy może znacząco wpłynąć na wygląd naszego ulubionego pierścionka czy bransoletki ze srebra. Lepiej ściągać biżuterię przed wykonywaniem porządków domowych. Ewentualnie można również założyć gumowe rękawiczki.

Uprawianie sportu w biżuterii

Sport to zdrowie i jak najbardziej nie należy z niego rezygnować. Istotne jest jednak to, aby nie uprawiać go w biżuterii. Pot źle wpływa na srebro. Ponadto, jeżeli wybierasz się na basen, pamiętaj, że chlor także źle wpływa na różnego rodzaju kruszce. Nie należy wtedy zakładać pierścionków ani wszelkiego rodzaju ciasnych srebrnych bransoletek.

Bardzo często, podczas uprawiania sportu ciało narażone jest na zwiększanie objętości i puchnięcie. Po treningu dużo trudniej będzie nam ściągnąć pierścionek. Czasem będzie to po prostu niemożliwe. Dla własnego zdrowia i komfortu, lepiej unikać noszenia biżuterii podczas aktywności sportowej.

Błędy przy noszeniu biżuterii

Nierozważne stosowanie perfum a biżuteria

Spryskiwanie ciała perfumami jest dla wielu osób prawdziwym rytuałem. W końcu każdy lubi pięknie pachnieć. Najczęściej spryskujemy szyję, dekolt, miejsca za uszami oraz nadgarstki. Są to jednak również miejsce, na których znajduje się biżuteria ze srebra. I tutaj pojawia się problem. Alkohol zawarty w perfumach ma bardzo zły wpływ na powierzchnię biżuterii. Lepiej najpierw użyć perfum, a następnie założyć biżuterię, niż odwrotnie.

Srebro i złoto. Czy to dobrzy kompani?

Zasada, aby nie łączyć srebrnej biżuterii ze złotą wpisana była niegdyś w klasyczny dress cod. Czasy się jednak zmieniają. Dziś, jeżeli ktoś założyć złotą bransoletkę i srebrny łańcuszek, nie będzie to aż tak bardzo raziło. Obecnie nawet bardzo modne jest mieszanie tych dwóch typów biżuterii. Trzeba jednak pamiętać o jednym.

O ile możemy sobie pozwolić na połączenia srebra ze złotem, nie należy mieszać stylów biżuterii. Wtedy uzyskamy efekt chaosu, który na pewno nie będzie pożądany. Jeżeli do uszu wkłada się perłowe kolczyki, a na szyi zawiesza srebrny łańcuszek z diamentową zawieszką, zestaw wygląda na przypadkowy i zdekompletowany. Albo jedno, albo drugie.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Bransoletki srebrne

Romantyczny złoty pierścionek z diamentem, nie będzie zbyt korzystnie wyglądał w towarzystwie nowoczesnej srebrnej biżuterii i zegarka. Warto postawić na umiar i wyczucie stylu, a uzyskany efekt będzie zadowalający.

Zapamiętując powyższe zasady, unikniesz błędów w noszeniu srebrnej biżuterii. Przez długi czas będzie ona wyglądała dobrze, a Ty unikniesz nieprzychylnych spojrzeń koleżanek.

4.8/5 - (48 ocen)