Biżuteria srebrna Ciekawostki Porady biżuteryjne

Jak odróżnić biżuterię srebrną od posrebrzanej?

  Jak rozpoznać biżuterię srebrną?

  Biżuteria srebrna czy posrebrzana? Zawsze zastanawiamy się, czy kupując biżuterie trafiamy na prawdziwy kruszec czy podrabiany. W tym artykule podpowiemy, w jaki sposób możesz odróżnić biżuterię srebrną od posrebrzanej.

  Najpewniejszym sposobem na to, aby dowiedzieć się czy mamy do czynienia z posrebrzaną czy srebrną biżuterią jest wizyta u jubilera. Doświadczone i sprawne oko fachowca od razu zauważy, z czego wykonane są kolczyki, łańcuszek czy bransoletka. Zanim jednak udamy się do specjalisty, sami możemy zidentyfikować czy kupiona przez internet biżuteria jest posrebrzana czy srebrna.

  Cena prawdę Ci powie…

  Srebro nie jest drogim kruszcem, ale na pewno jest droższe od stali jubilerskiej oraz innych materiałów, z jakich mogą być wykonywane łańcuszki i inne ozdoby. Jeżeli więc biżuteria jest zbyt tania, to na pewno nie jest wykonana ze srebra. Nie powinniśmy się na to nabierać. Jest to podstawowa zasada, która pozwoli nam od razu odrzucić propozycję od nieuczciwego sprzedawcy.

  Kupiło 13 osób

  Do sklepu

  Kupiło 10 osób

  Do sklepu

  Kupiło 8 osób

  Do sklepu

  Kupiło 23 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne z kamieniem

  Cechowanie biżuterii srebrnej

  Srebrna biżuteria zawsze oznaczana jest odpowiednimi znakami. Warto poszukać oznaczenia próby albo słowa „sterling” oznaczającego próbę 925. 925 jest najpopularniejszą próbą jubilerską i oznacza czystość stopu na poziomie 92,5%. Nieco rzadsze stopy to próba 875, 830 i 800. Należy jednak pamiętać, że brak stempla nie oznacza, że materiał nie jest srebrem.

  Zgodnie z obowiązującym prawem probierczym wyroby do masy 5 gram nie muszą być cechowane – przy małych wyrobach mogłoby to niekorzystnie wpłynąć na ich wygląd. Jeżeli jednak go znajdziemy, to możemy mieć dużą pewność, że trzymamy w ręce srebro.

  Stemple najczęściej  znajdziesz na:

  • przy zapięciu,
  • wewnątrz oczek łańcuszka,
  • wewnątrz pierścionka,
  • po wewnętrznej stronie broszki.

  Jeżeli oznaczenie znajduje się tylko przy zapięciu, należy zachować ostrożność. Niektórzy sprzedawcy w ten właśnie sposób wprowadzają klientów w błąd. Umieszczają przy samym zapięciu oznaczenie. Klient sprawdza, że faktycznie ono tam jest i nie szuka już innych znaków. W ten sposób sprzedawcy mogą sprzedać posrebrzany łańcuszek ze srebrnym zapięciem.

  Zwróć uwagę na barwę biżuterii

  Aby odróżnić po barwie srebrną biżuterię od posrebrzanej, potrzeba nieco wprawy. Najlepiej mieć również materiał porównawczy. Zazwyczaj powierzchnie posrebrzane mają cieplejsze barwy i są bardziej połyskliwe od srebra. Nie jest to jednak reguła. Na pewno jednak, jeżeli na pewnej części biżuterii będzie znajdował się stempel, a na pozostałej nie, i te elementy będą się od siebie różniły odcieniem, można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że część biżuterii jest srebrna, a część posrebrzana.

  Rysy i ślady na biżuterii

  Srebro to miękki materiał. Powierzchnię biżuterii srebrnej możesz delikatnie zarysować nawet paznokciem. Po pewnym czasie użytkowania, można zauważyć, że z powierzchni srebrnej biżuterii ściera się satyna. Warstwa srebra nanoszonego galwanicznie jest zbyt cienka, aby taką rysę zobaczyć. Jeśli więc masz w ręce biżuterię srebrną, może być ona delikatnie porysowana.

  Biżuteria srebrna czy posrebrzana? Zobacz jak ją odróżnić...

  Ponadto, należy pamiętać, że jeżeli srebru da się odpowiednio dużo czasu, utleni się. Testem, który może również powiedzieć nam, że mamy do czynienia ze srebrem, jest przetarcie srebrnego łańcuszka chusteczką czyszczącą. Jeśli zauważysz ciemniejszy ślad na chusteczce, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że materiał, z którego został on wykonany to właśnie srebro. Jeżeli taki ślad się nie pojawi, albo trzeba spróbować innego testu, albo uznać, że to jednak materiał posrebrzany.

  Pamiętaj – żaden test biżuterii nie jest idealny

  Tak naprawdę tylko wytwórca zna skład swojej biżuterii. Warto więc kupować biżuterię w sprawdzonych miejscach, w sklepach cieszących się dobrą opinią. Nie ma tutaj znaczenia, czy jest to sklep internetowy czy stacjonarny. W obydwu przypadkach swoje usługi świadczą specjaliści z górnej półki.

  Kupiło 6 osób

  Do sklepu

  Kupiło 11 osób

  Do sklepu

  Kupiło 8 osób

  Do sklepu

  Kupiło 20 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne

  Jeżeli jednak chcesz sprawdzać własnoręcznie prawdziwość kruszcu, musisz pamiętać, że żaden test nie daje 100% gwarancji. Możesz kupić srebrny łańcuszek bez wybitej próby albo posrebrzany z wybitą fałszywą próbą. Staraj się wiec kupować w takich miejscach, aby żaden test nie był potrzebny do sprawdzania prawdziwości materiału.

  Jak odróżnić biżuterię srebrną od posrebrzanej?

  Srebro to metal szlachetny. W związku z tym, jego cena nie może być zbyt niska. Występuje tu znaczna wyższość nad ceną biżuterii posrebrzanej. Dlatego też, jeżeli ktoś nam proponuje srebrny łańcuszek za 5 zł od razu powinna się nam zapalić czerwona lampka. To jest po prostu niemożliwe. Czasem samo srebro potrzebne do stworzenia łańcuszka jest droższe, nawet bez wliczania kosztów produkcji i innych materiałów użytych do produkcji.

  Jeżeli szukasz biżuterii srebrnej wysokiej jakości zapraszamy do naszego sklepu silveris.pl

  Kupiło 24 osób

  Do sklepu

  Kupiło 30 osób

  Do sklepu

  Kupiło 13 osób

  Do sklepu

  Kupiło 26 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Bransoletki srebrne

  Brak komentarzy