Biżuteria srebrna Dla alergików

Jakie kolczyki dla alergików?

  Jakie kolczyki dla alergików

  Alergia na biżuterię występuje bardzo rzadko, ale gdy się pojawi, wiąże się z wieloma uciążliwymi sytuacjami. Zwłaszcza zrozpaczone są kobiety, które nie mogą nosić ulubionych pierścionków, zegarków, kolczyków czy naszyjników. Uczulenie na metale nie dotyczy jednak wszystkich stopów, dlatego nie trzeba całkowicie rezygnować z noszenia błyskotek. Jakie kolczyki dla alergików są najbezpieczniejsze?

  Objawy uczulenia na biżuterię

  Alergicy mają wyłącznie jeden problem, jeżeli borykają się z alergią na metale. Są to wypryski kontaktowe. Pojawiają się w wyniku kontaktu danego materiału ze skórą. Objawiają się pojedynczymi, rozsianymi, swędzącymi grudkami, bąblami lub wysypką. Może pojawić się również zaczerwienienie. Jest to początkowa faza alergii. Jeżeli nie zareagujesz odpowiednio, może przerodzić się w poważny stan zapalny.

  Aby osłabić skutki alergii trzeba koniecznie skontaktować się z dermatologiem, który wykona test i sprawdzi, na jaki rodzaj metalu jesteś faktycznie uczulona. Poda również leki antyhistaminowe, które zniwelują objawy alergii.

  Kolczyki dla alergików na pewno nie z niklu!

  Nikiel jest najbardziej uczulającym metalem. Jako dodatek bardzo często występuje w kolczykach, zegarkach, bransoletkach oraz łańcuszkach. Łączy się zarówno ze złotem, jak i ze srebrem. Najpoważniejsze zagrożenie stwarza w połączeniu z palladem i tytanem, które są również bardzo uczulające.

  kolczyki dla alergika - zasady doboru

  Nikiel to pierwiastek, który jest zagrożeniem nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci poniżej 12 roku życia, co jest bardzo zaskakujące. Uczulenie pojawia się zarówno u osób wrażliwych, jak i całkowicie zdrowych, które jak do tej pory nie przejawiały skłonności alergicznych.

  Kupiło 14 osób

  Do sklepu

  Kupiło 28 osób

  Do sklepu

  Kupiło 24 osób

  Do sklepu

  Kupiło 6 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne

  Alergicy powinni unikać biżuterii z dodatkiem niklu oraz chromu, czyli metali szlachetnych niskiej próby. W trakcie wyboru kolczyków, warto szukać produktu o wysokiej próbie srebra, ewentualnie jedynie z niewielką domieszką tytanu. W naszym sklepie oferujemy wyłącznie kolczyki srebrne pr. 925. Są to idealne kolczyki dla alergika.

   Kolczyki dla alergików ze srebra to zawsze znakomity wybór

  Alergikom najczęściej polecane są produkty wykonane ze srebra. Występowanie reakcji uczuleniowych jest najrzadsze, ale tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na srebrne kolczyki dla alergików wykonane z wysokiej próby metalu, bez żadnych domieszek. Im wyższa próba srebra, tym lepiej.

  Kupiło 28 osób

  Do sklepu

  Kupiło 16 osób

  Do sklepu

  Kupiło 16 osób

  Do sklepu

  Kupiło 26 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne

  Trzeba jedynie uważać na stare wyroby ze srebra, które w swoim składzie miały alergizujący azotan srebra. Dziś nie jest już stosowany, ponieważ występował wyłącznie w biżuterii produkowanej przed 1950 rokiem. Jednak, jeżeli otrzymasz tradycyjny wyrób z dawnych lat, sprawdź, czy nie zawiera tego dodatku.

  Wybieramy kolczyki dla alergika

  Na co trzeba zwrócić uwagę kupując kolczyki dla alergików?

  Podstawową różnicą między kolczykami dla alergików a osób, które nie są uczulone jest konieczność dbania o zakup produktu wolnego od substancji podrażających. Pod względem wyglądu zewnętrznego niczym się jednak nie różnią. Srebrne kolczyki dla alergików wyglądają tak samo, jak wszystkie pozostałe. Mogą wybierać kolczyki zarówno krótkie, jak i długie. Mogą zawierać kamienie szlachetne, różne ozdoby. Nie ma pod tym względem większych ograniczeń. Trzeba po prostu wspomnieć przy zakupie, abyśmy otrzymali kolczyki dla alergików, czyli bez niklu i chromu, a także innych domieszek uczulających.

  Kupiło 20 osób

  Do sklepu

  Kupiło 20 osób

  Do sklepu

  Kupiło 11 osób

  Do sklepu

  Kupiło 27 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne z cyrkonią

  Coraz częściej na kolczykach znajduje się informacja, że są to produkty stworzone z myślą o alergikach. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem pytać, czy dana biżuteria jest dedykowana alergikom, czy też nie.

  Jak zamienić zwykłe kolczyki w kolczyki dla alergików?

  Kupiłaś kolczyki, których niestety nie możesz nosić, bo wywołują reakcję alergiczną? Domieszki niklu są najczęstszą przyczyną ropienia dziurek w uszach. Jest kilka sposobów, aby uratować kolczyki przed oddaniem czy wyrzuceniem.

  Przede wszystkim, możesz zmienić zapięcie na wykonane z wyższej jakości materiału. Jeżeli boisz się, że zepsujesz kolczyki i nie wymienisz bigli prawidłowo, napisz do nas. Wykonamy tą usługę za Ciebie.

  Kupiło 13 osób

  Do sklepu

  Kupiło 28 osób

  Do sklepu

  Kupiło 30 osób

  Do sklepu

  Kupiło 7 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne z kamieniem

  Część stykającą się z uchem możesz również pomalować lakierem do paznokci, co zneutralizuje skutki alergii. Ta prosta metoda sprawi, że noszenie kolczyków, nawet tych dotychczas uczulających będzie jak najbardziej możliwe. Pamiętaj, aby przed założeniem poczekać, aby lakier dobrze wysechł. Z czasem lakier będzie się wycierał, dlatego zabieg trzeba będzie powtarzać. Zyskasz jednak dzięki temu srebrne kolczyki dla alergików, które bez żadnych problemów można będzie nosić.

  1 komentarz

  • Dagmara Dag

   Jestem uczulona na stalowe kolczyki. Próbowałem już wszystkiego ale najbardziej odpowiadają mi kolczyki srebrne. Mam też kilka par ze złota ale niezbyt komfortowo się w nich czuję. Jednak srebro jest dla mnie najlepsze

  Dodaj komentarz