Biżuteria srebrna Porady biżuteryjne

Jakie kolczyki geometryczne wybrać? Kilka cennych rad.

  Geometryczne kolczyki ze srebra to główny trend sezonu. Geometria mocno wkroczyła w życie w postaci dodatków do ubrań, we wzorach wnętrz i oczywiście w ozdobach. Nadszedł czas, aby wzbogacić się o akcesoria o różnych kształtach geometrycznych. To one stanowią akcent wielu projektantów podczas pokazów mody. Modelki na wybiegu nosiły zapierające dech w piersiach kolczyki geometryczne, które niejednokrotnie przyciągały uwagę publiczności nawet bardziej niż designerskie stroje.

  I nie jest to zaskakujące, ponieważ kolczyki takie mają jedną cechę: nigdy nie pozostają niezauważone. Posiadając takie ozdoby uszu można mieć pewność, że sprawią one, że wizerunek będzie niesamowicie kobiecy i stylowy.

  Jakie kolczyki geometryczne wybrać? Proste kształty nie muszą być nudne…

  Niektóre kobiety nie mają odwagi nosić takich efektownych dodatków. Jednak nie warto bać się próbować nowych rzeczy, ponieważ  kolczyki geometryczne są nie tylko masywne, ale także dość skromne. Można zacząć od minimalizmu i wybrać biżuterię, która najbardziej pasuje do stylu, kształtu i koloru. Niech to będą małe kolczyki w formie geometrycznej figury koła czy kwadratu. Jest to niezwykle modny wzór kolczyków, który cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat.

  Kolczyki srebrne geometryczne
  Kolczyki srebrne Kwadraty na sztyfcie

  Kup kolczyki kwadraty w Silveris

  Surowe formy i linie wymagają trochę odwagi do przeprowadzenia ciekawych eksperymentów. Warto spojrzeć na masywne kolczyki w kształcie rombu, kwadratu lub trójkątów o różnych kształtach i rozmiarach. Najważniejsze, aby pamiętać, że ozdoby geometryczne są bardzo niezależnym dodatkiem i często nie tolerują sąsiedztwa z biżuterią o innych kształtach i stylach. Dlatego zawsze trzeba dokonać wyboru: albo masywne jedno akcesorium, które da odpowiedni akcent wizerunkowi lub bardziej skromny geometryczny komplet biżuterii składający się ze srebrnych kolczyków, bransoletki lub małego wisiorka.

  Jakie kolczyki geometryczne wybrać?

  Jedna z zalet kolczyków geometrycznych polega na tym, że bez względu na to, jak prosty jest kobiecy strój, natychmiast nadają jej wyjątkowej energii. Dlatego kobieta powinna być gotowa, aby wprowadzić swoje umiejętności analityczne w modzie i bezpiecznie wybrać odpowiedni kształt kolczyków ze srebra.

  Biżuteria i figury geometryczne – umiarkowanie czy nadmiar

  Masywne ornamenty geometrycznych kształtów zawsze przyciągają uwagę i podkreślają część ciała, na której są noszone. Jeśli kobieta ma piękną, cienką szyję, podkreśli tę cechę masywnym naszyjnikiem srebrnym z geometrycznymi elementami. Ta dekoracja będzie odpowiednia nawet przy surowym garniturze biurowym. Kwadratowe bransoletki sprawiają, że nadgarstek jest bardziej elegancki, a duże kolczyki podkreślają urodę uszu i zwracają uwagę na twarz. To kolejna bardzo ważna cecha która jest również wielką zaletą biżuterii o geometrycznych kształtach. Idealnie nadaje się ona jako biżuteria do pracy.

  Bransoletka geometryczna
  Bransoletka srebrna Kwadraty

  Kup bransoletkę geometryczną w sklepie

  Masywna biżuteria o geometrycznych kształtach może przekształcić każdy codzienny strój, nadając mu koloru, faktury i szyku. Jednak biżuteria nie powinna konkurować z odzieżą. Jeśli sam strój jest wystarczająco ozdobiony różnymi elementami, nadrukami lub ma nietypowy dekolt, dodatki wchodzą na dalszy plan. Ich zadaniem jest stać się szczegółem obrazu i uwydatnić go, a nie zwracać na siebie uwagę i przesadnie przyciągać wzrok.

  Kolczyki figury geometryczne a kształt twarzy

  • Kobiety posiadające twarz okrągłą starają się optycznie wyszczuplić jej kształt. Pomogą w tym srebrne kolczyki srebrne  w postaci kwadratów i trójkątów, natomiast nieodpowiednie będą koła zwłaszcza duże. Kolczyki o kształcie sześcianu będą wyglądały gustownie i dodadzą naturalnej energii.
  • Kobiety o twarzy kwadratowej wyróżniają się ostrymi rysami i za pomocą biżuterii mogą osiągnąć efekt złagodzenia kształtu twarzy. Dobrym rozwiązaniem będzie założenie kolczyków geometrycznych srebrnych o subtelnej okrągłej formie, unikać natomiast należy biżuterii o ostrych kątach.
  • Kobiety cechujące się twarzą trójkątną powinny za pomocą biżuterii zadbać o zrównoważenie proporcji między podbródkiem a kościami policzkowymi. Na pewno pomogą krótkie geometryczne kolczyki srebrne o kształcie opływowym, delikatnie łagodząc rysy twarzy. Warto zwrócić uwagę na kolczyki łezki pięknie dostosowujące się do takich rysów twarzy.
  • Kobiety o owalnym kształcie twarzy są w najlepszej sytuacji, ponieważ będą doskonale wyglądać zarówno w kolczykach w zarysie koła, trójkąta, kwadratu oraz rombu. Srebrne kolczyki geometryczne składające się z kilku rombów wyglądają efektownie, łączą w sobie klasykę i nowatorstwo.

  Geometria w historii

  W czasach starożytnych wiele ozdób miało formy geometryczne i zdobiły je surowe ornamenty. Było to spowodowane prostotą ich wytwarzania. Taka biżuteria była bardzo popularna przez wiele stuleci. Wraz z rozwojem sztuki biżuterii zastąpiły je bardziej złożone i wyrafinowane formy. Jednak w latach dwudziestych i trzydziestych, w okresie między pierwszą a drugą wojną światową, geometria biżuterii stała się jednym z głównych trendów. W tym czasie na całym świecie dominował styl Art Deco, dla którego charakterystyczne były ostre linie, proste kąty i proste kształty.

  Dodatki geometryczne w jubilerstwie

  Wiele domów mody i wybitnych jubilerów zaczęło wytwarzać biżuterię, którą bezpiecznie można nazwać prototypem nowoczesnej biżuterii. Teraz kolczyki w formie prostokątów, kwadratów, trójkątów, sfer, trapezów można znaleźć w kolekcjach wszystkich sklepów jubilerskich. Można wybrać kolczyki geometryczne, które różnią się ceną, fakturą, i kształtem.  Ale z nimi bez wątpienia kobieta będzie wyglądała jak gwiazda na czerwonym dywanie.

  3 komentarze

  • Diament

   Sama bardzo lubię wyraźne geometryczne kształty biżuterii niestety nie wszystkie pasują do mojej twarzy dobrze że jest to wspomniane w artykule.

  • Anetta

   Bardzo ładne są te kolczyki. Nie tylko są gustowne, ale ich fason należy także do bardzo eleganckich wzorów. Osobiście uwielbiam geometryczne wzory i wiem, że bardzo dobrze prezentują się na nie jednej wieczornej kreacji.

  • Królowa Karo

   Ja bardzo sobie cenie oryginalną biżuterię, więc to zdecydowanie coś dla mnie.

  Dodaj komentarz