Jakie kolczyki kupić kobiecie?

Jakie kolczyki kupić kobiecie – najważniejsze zasady.

Na pewno zadajesz sobie pytanie „Jakie kolczyki kupić dla kobiety?” Na biżuteryjnym rynku można znaleźć różne kolczyki – długie, krótkie, minimalistyczne, mocno zdobione, wkrętki, zwisy. Propozycji jest wiele. Jednak, jakie kolczyki kupić kobiecie, aby była z nich zadowolona? Przedstawiamy kilka zasad, którymi należy się kierować.

Zastanawiasz się, jakie kolczyki kupić kobiecie? Najpraktyczniejsze są srebrne

Jakie kolczyki dla kobiety?

Różnorodność srebrnych kolczyków może przetłoczyć. Przeglądając strony internetowe z biżuterią lub wchodząc do sklepu jubilerskiego można dostać prawdziwego zawrotu głowy od dostępnych propozycji. Można kupić kolczyki srebrne z jasnego lub oksydowanego srebra. Znajdą więc coś dla siebie wielbiciele klasycznych, jak i nowoczesnych odcieni. Srebro pokryte oksydem, czyli specjalnym płynem może zostać przyciemnione i uzyskać barwę czarną, brązową, fioletową lub nawet niebieską.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne

Do kolczyków ze srebra dodawane są domieszki innych metali, takich jak miedź oraz cynk, ponieważ uzyskuje się w ten sposób tworzywo twarde i wytrzymałe na uszkodzenia. W Polsce dostępne są cztery próby srebra, z których wykonywane są kolczyki: próba 800, próba 830, próba 875, próba 925. Najpowszechniejsza jest jednak ta ostatnia czyli 925.

Jakie kolczyki kupić kobiecie? Kilka podstawowych zasad

1. Wybierz odpowiednie zapięcie:

Kolczyki na biglu – ta forma zapięcia do kolczyków może być zamknięta lub otwarta. Najpopularniejsze są bigle zamknięte, ze względu na wygodę ich noszenia. Ich zaletą jest fakt, że kobieta nie musi obawiać się, że kolczyk spadnie, gdy zaczepi się o włosy czy też inny materiał. Występują również bigle angielskie tzw. automatyczne, które stosowane są głównie w nowoczesnych modelach kolczyków.

Kolczyki srebrne na biglu dla kobiety
Kolczyki srebrne Kwiaty na biglu zamkniętym

Kup kolczyki z biglem dla kobiety

Kolczyki na sztyfcie – najczęściej występują z zatyczką tzw. barankiem lub wypełnioną silikonem. Są w całości wykonywane ze srebra. W ich środku znajduje się dziurka, a tylna część sztyftu kolczyka jest przytrzymywana właśnie barankiem. Element ten wystaje za uchem.

Kolczyki na sztyfcie
Kolczyki srebrne na sztyfcie

Kup kolczyki na sztyfcie w Silveris

Kolczyki klipsy – propozycja dla kobiet, które nie mają przekłutych uszu.

2.Ustal wagę kolczyków

Kobiety mają różne preferencje. Jedne wolą małe i delikatne kolczyki, a inne długie i ozdobne. Trzeba mieć świadomość, że ta druga opcja będzie znacznie cięższa, dlatego od wytrzymałości i tolerancji na obciążenia będzie zależało, czy kobieta będzie chciała takie kolczyki nosić na co dzień lub na wielkie wyjścia.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne z kamieniem

Niektóre panie w ogóle nie wyobrażają sobie założenia kolczyków w jakikolwiek sposób obciążających ich uszy. Kobiety najczęściej wybierają kolczyki ważące do 2-4 g. , ze względu na komfort noszenia. Jeżeli wiesz, że kobieta chętnie nosi ciężkie ozdoby, możesz zdecydować się na propozycje nawet 7-gramowe.

3. Bezpieczny zakup czyli kolczyki klasyczne

Błędu nie popełnisz, jeżeli wybierzesz klasyczne, eleganckie, pasujące do wszystkiego kolczyki srebrne. Każda pani powinna mieć przynajmniej jedną parę w swojej szkatułce. Mogą to być kolczyki z cyrkoniami. Jeżeli planujesz wybrać kolczyki z kamieniem, ustal wcześniej z osobą obdarowywaną preferencje dotyczące koloru.  Jeżeli nie masz pewności odnośnie ulubionej kolorystyki biżuterii postaw na kolczyki z cyrkonią. Połyskująca cyrkonia jest elegancka i zarazem subtelna więc z pewnością znajdzie uznanie u większości kobiet.

Kolczyki z cyrkoniami na biglu
Kolczyki z cyrkoniami na biglu

Kup kolczyki z cyrkoniami w Silveris

Jeżeli chodzi o długość, w przypadku klasycznych kolczyków mających pasować do wszystkiego, nie powinna ona przekraczać 35 mm. Jest to rozmiar, który akceptuje i chętnie nosi większość pań.

4. Odpowiedź sobie na pytanie, dla kogo kupujesz kolczyki

Kolczyki dla młodej dziewczyny – srebrne kolczyki typu sztyfty, z kolorowymi akcentami w postaci kamienia szlachetnego będą najlepszym wyborem. Dorastające dziewczyny uwielbiają podkreślać swoje stylizacje poprzez ciekawą biżuterię, więc taka biżuteria będzie idealnym wyborem.  Oczywiście, nie powinny to być kolczyki z drogimi kamieniami, takimi jak perły, ponieważ nie jest to odpowiednia biżuteria dla dziewczyn noszących biżuterię przede wszystkim niezobowiązujące imprezy.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki dla dziewczyny

Kolczyki dla młodych kobiet – panie, które okres dojrzewania mają już za sobą, będą zachwycone gdy wybierzesz srebrne kolczyki w geometryczne wzory lub z klasycznych form. Chętnie przyjmą także parę kolczyków efektownych, zwracających uwagę, które będą mogły założyć na wieczorne wyjście. Stonowana forma kolczyków jest jednak jak najbardziej mile widziana.

Jakie kolczyki kupić kobiecie? Kolczyki srebrne z Malachitem to doskonały wybór.
Kolczyki srebrne z Malachitem

Kup kolczyki z Malachitem w sklepie Silveris.pl

Kolczyki dla eleganckich kobiet – wybierz kolczyki gustowne, eleganckie i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Można zdecydować się na srebrne kolczyki ozdobione bursztynem, perłami czy też innymi atrakcyjnymi kamieniami jubilerskimi. Dobrym wyborem będą kolczyki z półprzezroczystymi zdobieniami, gdyż idealnie nadają się do eleganckich kreacji.

Mamy nadzieję, że powyższe rady

4.9/5 - (38 ocen)