Jakie kolczyki wybrać do krótkich włosów?

Jakie kolczyki do krótkich włosów wybrać?

Odpowiednio dobrane do kształtu twarzy, jak i długości włosów kolczyki dodadzą kobiecie urody i sprawią, że będzie wyglądała po prostu promiennie. Dlatego tak istotne jest, aby kolczyki dobrać we właściwy sposób, także pod względem ich kształtu, formy, jak i materiału. Zobacz jakie kolczyki do krótkich włosów będą optymalnym wyborem.

Jakie kolczyki do krótkich włosów? Ogólne informacje

Każda Pani, która ma krótkie włosy, może cieszyć się z szerokiego wyboru kolczyków, ponieważ, dzięki temu, że płatki uszu nie są zakrywane kosmykami włosów, zezwala to na eksponowanie różnego rodzaju kolczyków. Wybierając w tym przypadku kolczyki srebrne, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kształt twarzy. Dzięki temu wybór zostanie dokonany we właściwy sposób i można będzie cieszyć się z cudownego efektu finalnego.

Wybór kolczyków do krótkich włosów

Kształt twarzy ma znaczenie, gdy wybierasz kolczyki do krótkich włosów

Jeżeli przy krótkiej fryzurze masz okrągłą twarz, unikaj kolczyków okrągłych i kwadratowych. Wybieraj kolczyki owalne lub podłużne. W piękny sposób wysmuklą Twoją twarz i sprawią, że będziesz wyglądała szczuplej. Pięknie będą wyglądały srebrne kolczyki do krótkich włosów i owalnej twarzy.

Jeżeli masz bardzo krótko ścięte włosy, postaw na małe kolczyki, z niewielką ilością ozdób. Jeżeli biżuteria będzie zbyt okazała oraz zwracająca uwagę, może pojawić się tu karykaturalny efekt, a tego każdy wolałby uniknąć.

Kolczyki do upiętych włosów

Mając na myśli kolczyki do krótkich włosów, należy również rozważyć sytuację, w której włosy zostaną upięte w kok czy warkocz. Wtedy uszy są odsłonięte, a tym samym kolczyki należy dobierać w taki sposób, jak przy typowych krótkich włosach. Pamiętajmy jednak, że jednocześnie zostaje tu bardzo wyeksponowana szyja, jeżeli upięcie jest wysokie. Dlatego, dobierając kolczyki musimy mieć to na uwadze.

Kolczyki srebrne Łezki Cyrkonia
Kolczyki srebrne Łezki Cyrkonia

Kup kolczyki srebrne z cyrkoniami w Silveris.pl

Jeżeli chcesz podkreślić smukłą szyję, wybierz srebrne, wiszące kolczyki w formie łezki, ewentualnie sopli. Jeżeli zależy Ci na tym, aby skrócić szyję, postaw na duże kolczyki, najlepiej w kształcie kół lub kwadratów. Geometryczne formy optycznie skrócą szyję i będzie ona wyglądała na bardziej subtelną.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne z cyrkonią

Idealne kolczyki do asymetrycznych fryzur

Asymetryczne cięcia są na tyle spektakularne, że zwykle nie trzeba trudzić się o poszukiwanie dodatków, aby całkowity wygląd robił wrażenie. Jeżeli zdecydowałaś się na taką fryzurę, musisz zapomnieć o ekstrawaganckich, pokaźnych kolczykach. Lepiej zdecydować się na klasyczne formy, najlepiej wykonane ze srebra. Najkorzystniejsze będą kolczyki o prostych kształtach. Dobrze w tej roli sprawdzą się niewielkie kwadraty, trójkąty lub koła, w zależności od kształtu twarzy.

Kolczyki srebrne koła do krótkich włosów

Duże kolczyki do krótkich włosów

Mając krótkie włosy, w niektórych przypadkach możesz zaszaleć, wybierając duże, zwracające uwagę kolczyki. Szczególnie takie rozwiązanie polecamy paniom odważnym i nie bojącym się zwracać uwagi innych. Kolczyki srebrne w dużej wersji na pewno zrobią wrażenie i przyciągną wzrok przechodniów. Kobiety mające włosy ścięte na krótko, nieco chłopięce, od razu zyskają więcej pewności siebie.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne z kamieniem

W roli kolczyków idealnych można upatrywać duże koła z pięknymi, efektownymi zdobieniami. Można nosić je zarówno na co dzień, jak i podczas wieczornego wyjścia. W przypadku krótkich fryzur i dużych kolczyków, zawsze warto wybierać je w wersji srebrnej, ponieważ będzie ono przepięknie połyskiwało zarówno w słońcu, jak i w świetle lamp. Zgodnie z najnowszymi trendami, to srebrna biżuteria najlepiej uzupełnia każdą stylizację, zarówno codzienną, jak i tą wyjątkową. Warto z tej wskazówki korzystać, jeżeli chcesz osiągnąć najlepsze efekty z możliwych.

Delikatne kolczyki do krótkich włosów

Jeżeli wolisz stonowane rozwiązania, do krótkich włosów możesz także dobrać kolczyki w klasycznej, subtelnej wersji. Pamiętajmy, że krótkie fryzury bardzo często dodają kobiecie dziewczęcości. Jeżeli chcesz utrzymać ten efekt, zrezygnuj z dużych, bogato zdobionych kolczyków na rzecz małych wkrętek, najlepiej wykonanych ze srebra. Nic nie będzie wtedy odciągało uwagi od krótkich włosów, a całe ich piękno zostanie ładnie wyeksponowane, a jednocześnie podkreślone przez delikatną biżuterię.

Krótkie fryzury pasują kobietom w każdym wieku, ale delikatna biżuteria szczególnie paniom młodym, które chcą dzięki niej zachować swoją dziewczęcość.

Kolczyki srebrne z Cyrkoniami
Delikatne kolczyki srebrne z Cyrkoniami

Kup kolczyki srebrne z cyrkoniami

Dobrym pomysłem, jeżeli chcesz założyć delikatne kolczyki jest wybranie srebrnych, ale z akcentem w postaci cyrkonii. Kolczyki o prostej formie, ale ozdobione takim dodatkiem wyglądają po prostu przepięknie. Dodadzą blasku stylizacji i będą idealnym uzupełnieniem.

Wiszące kolczyki do krótkich włosów

Do każdej krótkie fryzury będą pasowały kolczyki wiszące, nawet w wersji długiej. Dodadzą stylu każdej Twojej stylizacji i optycznie wyszczuplą okrągłą twarz. Najlepiej wybierać kolczyki w wersji minimalistycznej, ponieważ z powodzeniem można będzie je nosić na co dzień, zarówno na spotkania towarzyskie, jak i do pracy. Klasyka zawsze jest w modzie, a srebro to materiał ponadczasowy, z którego w swojej szkatułce powinno się mieć najwięcej kolczyków, ponieważ pasują do wszystkiego.

Kolczyki srebrne wiszące Rurki
Kolczyki srebrne wiszące Rurki

Kup kolczyki srebrne rurki przewlekane

Podsumowanie: wybieraj kolczyki do krótkich włosów z głową!

Pamiętaj o tych zasadach, a nigdy nie popełnisz błędy dobierając kolczyki do krótkich włosów:

  • mając krótkie włosy, masz bardzo szeroki wybór, jeżeli chodzi o kolczyki,
  • zwróć uwagę na kształt twarzy, jaki posiadasz. Ma on największe znaczenie, gdy masz krótkie włosy,
  • odpowiedz sobie na pytanie: masz ochotę zaszaleć czy dziś jest czas na klasyczne rozwiązania?
  • do asymetrycznych fryzur stosuj tylko minimalistyczne, klasyczne kolczyki,
  • decydując się na wysokie upięcia, wybieraj kolczyki na tej samej zasadzie, co przy krótkich włosach.

Chętnie poznamy Twoje zdanie na ten temat – zachęcamy do komentowania.

4.9/5 - (33 ocen)