Biżuteria srebrna Porady biżuteryjne

Kolczyki na biglu czy sztyfcie? Co wybrać?

  bigiel czy sztyft

  Biżuteria to najlepszy przyjaciel kobiet. Wszystkich. Począwszy od tych najmłodszych po te dojrzałe. A kolczyki to wyjątkowo atrakcyjny produkt wśród biżuterii, który zakłada się już małym dziewczynkom. I nie ma w tym nic dziwnego. Kolczyki srebrne zachwycają, bowiem, mnogością wzorów, kształtów, długością, połączeń z innymi metalami szlachetnymi czy kamieniami, a także rodzajem zapięcia.

  Właśnie kwestia zapięcia bywa często pomijaną kwestią. Niestety, bowiem to od rodzaju zapięcia zależy w dużej mierze komfort noszenia kolczyków. A rynek jubilerski wychodzi tu na przeciw i daje kobietom szerokie możliwości wyboru. Kolczyki na biglu czy kolczyki na sztyfcie?

  Sztyft czy bigiel. Co wybrać?

  Kolczyki srebrne, niezależnie od tego, z jakiego metalu (materiału) zostały wykonane, mogą mieć różne typy zapięć. Zapięcia typu bigiel i sztyft to jedne z najbardziej znanych i najczęściej obecnie stosowanych zapięć. Przyjrzyjmy się im bliżej.

  Sztyft, wygodne zapięcie kolczyka dla aktywnych kobiet.

  Sztyfty, nazywane bywają również wkrętkami. Ich konstrukcja jest niezwykle prosta, składają się cienkiego drucika, gdzie z jednej strony znajduje się ozdobny element, a z drugiej, znajdującej się z tyłu ucha, znajduje się zapięcie/zatyczka, która ma uniemożliwić zsunięcie się kolczyka z ucha. Zatyczka, nazywana popularnie także barankiem, to zazwyczaj wygięta blaszka z wygiętymi końcówkami.

  Kupiło 10 osób

  Do sklepu

  Kupiło 5 osób

  Do sklepu

  Kupiło 7 osób

  Do sklepu

  Kupiło 8 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki wkrętki

  Może być również silikonowa. Sztyfty to zapięcia dedykowane raczej niewielkich rozmiarów kolczykom. Wszelkie kuleczki, gwiazdki czy inne kształty, cyrkonie itd. wyglądają uroczo na sztyfcie, gdyż to właśnie sam kolczyk, nie zapięcie, stanowi element ozdobny. Dla kogo sztyft będzie odpowiednim zapięciem?

  Dla osób, które nie lubią lub, ze względu na pracę czy obowiązki, nie mogą używać wiszących kolczyków. Ponadto sztyfty będą idealne dla aktywnych kobiet czy dzieci, minimalizują bowiem możliwość urazów przez pociągnięcie/zerwanie kolczyka.

  Kupiło 28 osób

  Do sklepu

  Kupiło 12 osób

  Do sklepu

  Kupiło 10 osób

  Do sklepu

  Kupiło 25 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki wkrętki

  Klasyczny bigiel w różnych rodzajach.

  Bigiel, to klasyczne już zapięcie składające się z drucika odpowiednio wyprofilowanego, który przekłada się przez dziurkę w uchu. To do bigla, wykonanego z takiego samego materiału (metalu) co kolczyk, przymocowana jest ozdobna część kolczyka. Zapięcie typu bigiel podzielić można na kilka rodzajów, między innymi:

  • Bigiel otwarty, który przekładany jest przez dziurkę bez zabezpieczenia. Posiada dłuższy tył zapięcia, dzięki czemu nie wysuwa się z ucha. Można do niego dodatkowo stosować silikonowy baranek, który zabezpiecza go przed wysunięciem się z ucha. To rodzaj zapięcia idealny na oficjalne wyjścia, nieodpowiedni dla dziewczynek i aktywnych kobiet.
  • Bigiel zamknięty, wyposażony w haczyk, który zamyka bigiel na zasadzie sprężystej blokady, chroniąc przed wypadaniem kolczyków. Zapięcie odpowiednie dla starszych dziewczynek, a także kobiet lubiących wiszące kolczyki i aktywnych kobiet (zapięcie spełni tu swoją funkcję, a sama funkcjonalność wiszących kolczyków podczas np. uprawiania sportu pozostaje kwestią indywidualną).
  • Bigiel angielski, bigiel kajdanki, bigle typu lira to zapięcia niezwykle wygodne, ozdobne i w większości przypadków na tyle stabilne, że nie przesuwają się, nie otwierają i ślicznie prezentują się z kolczykami srebrnymi. Idealne zarówno na co dzień do pracy, do szkoły czy na wieczorne wyjścia dla praktycznie wszystkich kobiet, wyłączając tym razem te najmłodsze.

  Zobacz nasze propozycje:

  Kupiło 11 osób

  Do sklepu

  Kupiło 30 osób

  Do sklepu

  Kupiło 26 osób

  Do sklepu

  Kupiło 23 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki angielskie zapięcie

  Jak widać wybór zapięć do kolczyków jest duży, ale też niezwykle istotny. Zastanawiając się co wybrać, kolczyki na biglu czy kolczyki na sztyfcie, odpowiedzmy sobie na pytanie, na jakie okazje będą nam potrzebne kolczyki i do nich dobierzmy zapięcia. Warto również szukać rozwiązania, jakim jest ten sam wzór kolczyków, dostępny zarówno z zapięciem bigiel i jako sztyft. To fantastyczna, coraz popularniejsza, alternatywa nie tylko dla niezdecydowanych kobiet.

  Kupiło 30 osób

  Do sklepu

  Kupiło 24 osób

  Do sklepu

  Kupiło 25 osób

  Do sklepu

  Kupiło 18 osób

  Do sklepu

  Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki bigiel

  Zachęcamy do komentowania. Jakie zapięcie kolczyków jest dla Ciebie najlepsze?

  Brak komentarzy