Porady biżuteryjne

Kolczyki srebrne długie i krótkie, które wybrać?

 • 29 czerwca 2018
Jakie kolczyki wybrać?

Czasem to od dobrze dobranych kolczyków zależy to, czy kobieta w danej stylizacji będzie prezentowała się odpowiednio. Kolczyki srebrne są w stanie podkreślić profesjonalny make-up, a także skutecznie uwydatnią rysy twarzy. W jaki sposób należy je dobrać?

Kolczyki srebrne dla młodych kobiet

Młode panie bardzo chętnie wybierają srebrne kolczyki o geometrycznych kształtach. Mogą to być kolczyki kwadratowe, okrągłe czy prostokątne. Przyciągają one wzrok i sprawiają, że dziewczyna wygląda bardzo oryginalnie. Kolczyki tego typu można zakładać na co dzień do luźnych stylizacji. Jeżeli jednak młoda kobieta chce być odbierana poważnie, powinna zdecydować się na kolczyki w stonowanej formie. Jeżeli masz owalny kształt twarzy, możesz zdecydować się na kolczyki w formie kostek lub kwadratów. Natomiast do twarzy trójkątnej i prostokątnej będą idealnie pasowały kule lub okrągłe kolczyki.

 

Kolczyki srebrne dla dojrzałych kobiet

Popularne wśród dojrzałych pań są srebrne kolczyki w kształcie sztyftów. Mogą być ozdabiane kolorowymi kamieniami jubilerskimi. Dojrzałe panie mogą zainteresować kolczyki srebrne z perłami lub kamieniami szlachetnymi. Takie kolczyki dodadzą im klasy i sprawią, że kobieta będzie wyglądała naprawdę elegancko. Jeżeli kobieta ma zaokrągloną twarz, powinna zdecydować się na dłuższe kolczyki, które będą w stanie wysmuklić owal twarzy.

 

Kolczyki srebrne długie i krótkie dla pracujących pań

Kolczyki srebrne z Piaskiem Pustyni
Kolczyki srebrne z kamieniem Piasek Pustyni

Kup kolczyki Piasek Pustyni

Wygodne i subtelne. Takie powinny być kolczyki srebrne do pracy. Nie mogą przeszkadzać w pełnieniu obowiązków służbowych. Można zdecydować się na niezbyt długie srebrne kolczyki ozdobione kamieniami jubilerskimi. Może to być Noc Kairu, opal czy cyrkonia. Jeżeli do pracy nosisz włosy upięte w kok, ubierz długie kolczyki. Pozwolą one wydłużyć profil szyi. Dzięki temu, że wybierzesz lekkie modele, nie będą one obciążające dla uszu. Ich noszenie będzie odpowiednio wygodne.

Kształt twarzy a długość kolczyków

Dobierając kolczyki do kształtu twarzy, należy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie. Jest to zasada odwrotności. Oznacza to, że kolczyki mają odwracać uwagę od cech twarzy, których nie akceptujemy.

 • Twarz kwadratowa – posiadaczki tego typu twarzy mają ostre rysy twarzy. Aby je złagodzić, należy zdecydować się na noszenie wydłużanych kolczyków, które dodatkowo wysmuklą owal. Należy unikać kolczyków w kształcie kwadratowym i prostokątnym. Lepiej stawiać na owalne i okrągłe kolczyki.
 • Twarz trójkątna – w tego typu twarzy charakterystyczny jest spiczasty podbródek. Z tego powodu kolczyki, jakie zakładasz powinny być węższe w górnej części. Ich dolna część powinna być natomiast szersza. Kolczyki powinny sięgać aż do podbródka.
 • Twarz okrągła – koła i owalne formy kolczyków są tu zabronione. Warto nosić natomiast długie kolczyki srebrne, ponieważ pozwalają na wysmuklenie twarzy. Do tego typu twarzy pasują także krótkie kolczyki, ale te z przedłużanymi elementami.
 • Twarz owalna – warto stawiać na duże formy geometryczne. Spokojnie można zdecydować się na noszenie długich kolczyków. Jednak jeżeli takich kolczyków nie lubisz, możesz wybrać typowe wkrętki. Twarz w tak dobranych kolczykach będzie wyrazista.
  Kolczyki na sztyfcie Noc Kairu
  Kolczyki srebrne Noc Kairu

  Kup kolczyki Noc Kairu

Długość włosów a kolczyki

Jeżeli chcesz właściwie dobrać kolczyki do włosów, kieruj się zasadą odwrotności, jak w przypadku doboru kolczyków do kształtu twarzy. Znaczenie ma tutaj także kolor włosów.

 • Bardzo krótkie włosy – jeżeli nosisz krótkie fryzury, dobór kolczyków powinien być zależny przede wszystkim od kształtu Twojej twarzy. Krótka fryzura pozwala na ładne wyeksponowanie kolczyków. Możesz z powodzeniem założyć sztyfty mające różne kształty (np. kolczyki srebrne z masą perłową).
 • Fryzura na boba – najlepiej sprawdzą się kolczyki o średniej długości, które wychodzą poza linię cięcia, co sprawia ,że są lepiej widoczne. Warto również zakładać włosy za ucho, jeżeli masz taką fryzurę. W rezultacie pozwoli to na wyeksponowanie kolczyków, które znajdują się tuż przy uchu.
 • Średniej długości i długie włosy – wybór kolczyków zależy od Ciebie. Możesz nosić dowolne formy, bez żadnych ograniczeń. Wszystko w tym przypadku będzie zależało od kształtu Twojej twarzy.
Ażurowe kolczyki srebrne
Kolczyki srebrne Ażur

Kup kolczyki ażurowe

Przy doborze kolczyków inspiruj się modą, trendami, a także tym, co tak naprawdę Ci się podoba.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Więcej w Porady biżuteryjne
Biżuteria srebrna ażurowa. Hit czy kit?

Co przyczyniło się do tak znacznego wzrostu popularności ażurowych zdobień w ostatnich latach? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ...

Zamknij