Biżuteria srebrna

Kolczyki srebrne inspirowane naturalnymi wzorami.

  • 15 stycznia 2017
biżuteria srebrna inspirowana naturą

Biżuteria srebrna wybierana jest często przez kobiety ceniące sobie dyskretną elegancję tego kruszcu. W odróżnieniu od złota, chętnie jest noszona przez kobiety w każdym wieku. Idealnie sprawdza się on zarówno przy większych wyjściach, do klasycznych czarnych lub jasnych kreacji, jak i do codziennych ubrań, jako subtelny drobiazg ozdobny. Poza elegancją cenione są także zdrowotne zalety srebra, które od lat znane jest jako środek bakteriobójczy. Według ekspertów Mennicy Polskiej srebro jest metalem zagadką, trudno bowiem oszacować jego wartość w perspektywie dłuższej inwestycji. Podobno jego wartość jest mocno zaniżana, może więc okazać się, że biżuteria srebrna zyska lub straci na cenie w perspektywie lat. Zdecydowanie jest natomiast jednym z najchętniej używanych metali w jubilerstwie.

Biżuteria srebrna – poznaj jej różnorodność

Dzięki łatwości obróbki ze srebra wykonywane są najrozmaitsze ozdoby. Wśród biżuterii srebrnej znajdziemy zarówno naszyjniki, diademy, kolczyki, pierścionki czy bransoletki wykonywane ręcznie lub mechanicznie. Szlachetność koloru srebra powoduje, że są one zazwyczaj wysokiej jakość i niezwykle eleganckie. Pod względem urody biżuteria srebrna może śmiało konkurować z ozdobami wykonywanymi ze złota czy platyny. Ceniona jest także za swoiste ujmowanie lat w codziennych i bardziej odświętnych kreacjach. Może być więc noszona zarówno przez kobiety zamożniejsze, jak i skromne.

Dobrze sprawdzają się także połączenia srebra z kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi. Urokliwe zestawienia go z takimi kamieniami, jak szafir, ametyst, rubin, granat, bursztyn, perły czy nawet cyrkonie stosowane są od wielu lat i doceniane przez elegantki.

Kolczyki srebrne inspirowane naturą

Łatwość obróbki srebra powoduje także, że z tego metalu wykonuje się najbardziej fantastyczne kształty inspirowane naturą. Jej fantazja nie zna granic, oferując nam kształty, których nie bylibyśmy w stanie wymyślić. Zwykłe zestawienie gałązek drzewa czy żyłek na liściach jest tak kunsztowne, że odtworzenie ich w metalu samo w sobie zapewnia ponadczasową elegancję każdej kobiecie, która zdecyduje się na zakup tego typu biżuterii. Życie w zgodzie z naturą od kilku lat staje się trendem wyznaczającym styl na co dzień, nic dziwnego więc, że światowe elegantki coraz częściej wybierają biżuterię odtwarzającą naturalne kształty. Coraz częściej możemy więc zauważyć kolczyki srebrne, np. kolczyki w kształcie roślin, kwiatów lub zwierząt, naszyjniki z drobnymi figurkami zwierząt czy zawieszki w kształcie motylków.

Wyjątkowo pięknie prezentują się też ozdoby inspirowane chociażby kształtami płatków kwiatów.
Zaletą biżuterii srebrnej o kształtach inspirowanych naturą jest jej ponadczasowość i uniwersalność, podobna do naszego nieustającego zachwytu pięknem natury. Kobiety ceniące sobie niezależność, oryginalność i zmysłowość w codziennym życiu będą z przyjemnością nosić tego typu ozdoby. Mogą one być codzienną małą ucieczką od gwaru i prędkości życia w wielkim mieście, a także podkreśleniem indywidualności noszącej jej kobiety.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Więcej w Biżuteria srebrna
srebrna biżuteria dla mamy
Biżuteria srebrna- idealny prezent na Dzień Matki

Dzień 26 maja zbliża się wielkimi krokami. I jak co roku, dzień ten, będzie jednym z najcudowniejszych, jeżeli nie najcudowniejszym,...

Zamknij