Biżuteria srebrna Porady biżuteryjne

Kolczyki srebrne z Szafirem – połączenie idealne?

  • 20 marca 2018
Biżuteria srebrna z szafirem

Każda kobieta chce się czuć wyjątkowo w tym, co ma na sobie. Aby Twój look mógł zostać dopełniony, uzupełnij go o odpowiednią biżuterię srebrną. Jedną z propozycji są kolczyki srebrne z Szafirem. Dlaczego ten rodzaj biżuterii ze srebra tak podoba się kobietom?

Co warto wiedzieć o Szafirze?

Szafir jest odmianą korundu. Jego znaczenie zmieniało się na przestrzeni lat. W starożytnym Rzymie i Egipcie, kamień ten symbolizował prawdę oraz sprawiedliwość. W wierze chrześcijańskiej, szafir był uważany za ten, który powinni nosić przede wszystkim dostojnicy kościelni, tacy jak biskupi oraz kardynałowie. Zawsze noszony był na prawej ręce. W późniejszym czasie, szafir bardzo często nosili ze sobą podróżni oraz turyści, ponieważ miał przynosić powodzenie w zwiedzaniu różnych miejsc. Miał on chronić przed różnymi nieszczęściami i niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą zdarzyć się w odległych regionach świata. Niektórzy przypisywali także szafirowi duże właściwości medyczne.

Obecnie, szafir uważany jest za kamień, który zawiera wielką wiedzę oraz mądrość. Osoby, które decydują się na noszenie biżuterii z tym kamieniem, ponoć mają pozyskać wraz z nim nieprzeciętne poczucie humoru, a także rozległe możliwości miłosne. Kamień ten symbolizuje także chęć stworzenia związku partnerskiego, w którym najważniejsze jest oddanie. W dodatku, jak już zostało wspomniane wcześniej, kamień ten chroni noszącą go osobę przed chorobami i wszelkimi nieszczęściami.

Szafir symbolizuje także rychły napływ dodatkowej gotówki. Osoby, które będą miały go w swoim posiadaniu, na pewno nie będą miały problemy z biedą.

Choć szafirowi przypisuje się wiele magicznych mocy, oczywiście nie należy wszystkiego brać na poważnie. Najważniejsze jest to, że kamień ten po prostu przepięknie wygląda. W szczególności w połączeniu ze srebrem.

Szafir a typ urody

Szafir to kamień, który idealnie pasuje do typu urody, jakim jest wiosna. Panie o tej urodzie mogą spokojnie zdecydować się na srebrną biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem. Przepięknie komponuje się on z blond włosami, zielonymi lub niebieskimi oczami, a także z jasną karnacją.

Kolczyki srebrne z Szafirem. Warto je mieć?

Srebrne kolczyki z Szafirem Mieniącym
Kolczyki srebrne z Szafirem Mieniącym

Kup kolczyki w sklepie

Zobacz naszą propozycję na wyjątkowy zestaw biżuterii srebrnej z Szafirem:

Bransoletka srebrna z Szafirem Mieniącym
Bransoletka srebrna z Szafirem Mieniącym

Kup w sklepie Silveris

Zawieszka srebrna z Szafirem Mieniącym
Zawieszka srebrna z Szafirem Mieniącym

Kup zawieszkę w Silveris

Bez dwóch zdań, każda kobieta powinna mieć w swojej szkatułce przynajmniej kilka rodzajów srebrnych kolczyków. Są one niezastąpionym elementem pozwalającym na dopełnienie w delikatny sposób każdej stylizacji. W naszym sklepie posiadamy bardzo ciekawe kolczyki srebrne z Szafirem mieniącym, zawieszonych na bardzo wygodnym biglu zamkniętym. Kolczyki można wzbogacić o bransoletkę srebrną oraz zawieszkę z tej samej serii. Całość będzie prezentowała się w bardzo atrakcyjny sposób, a szafirowe kolczyki będą jeszcze bardziej podkreślone przez resztę zestawu. Można mieć pewność, że ten rodzaj biżuterii będzie wyglądał niezwykle elegancko.

 

Jak dbać o biżuterię srebrną z szafirem?

Z biżuterią srebrną, w której znajduje się szafirowy kamyczek, nie trzeba obchodzić się bardzo delikatnie. Jest to rodzaj, który jest w stanie wytrzymać nawet bardzo intensywne czyszczenie i przy tym nie straci żadnych swoich właściwości. Biżuterię można czyścić ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Można zafundować szafirowym błyskotkom prawdziwą kąpiel. Następnie wisiorek, kolczyki czy pierścionki należy wytrzeć miękką chusteczką do biżuterii srebrnej, którą można nabyć w naszym sklepie.

Chusteczka do czyszczenia biżuterii srebrnej
Chusteczka do srebra

Kup chusteczkę Platinum

Jeżeli chcesz, aby szafir przepięknie się mienił i błyszczał, można wypolerować go delikatnie denaturatem. Trzeba jednak zachować dużą ostrożność przy tego typu czynności.

Dobrym sposobem na to, aby uniknąć tworzenia się na srebrnej biżuterii czarnego nalotu jest przechowywanie jej w zamkniętym woreczku strunowym. Można także biżuterię owinąć folią aluminiową. Spowoduje to, że biżuteria srebrna z szafirami przez długi czas będzie prezentowała się w nienaganny sposób.

Jak widać, dbanie o wygląd biżuterii z szafirem nie jest zbyt skomplikowane. Jeżeli zastosujesz się do kilku podstawowych zasad, Twoje błyskotki będą przepięknie prezentowały się przez bardzo długi czas.

1 komentarz

  • Piotr

    Szafir to przepiękny kamień, również wspaniały jako zdobienie pierścionka zaręczynowego. 🙂 Wielu moich klientów właśnie go wybiera. 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Więcej w Biżuteria srebrna, Porady biżuteryjne
Jak dobrać biżuterię do koloru ubrania?
Do jakich kolorów najlepiej pasuje biżuteria srebrna?

Srebrna biżuteria jest nieodłączonym elementem wielu stylizacji, ponieważ jest niezwykle uniwersalna. Odpowiednio dobrana biżuteria ze srebra jest w stanie podkreślić...

Zamknij