Biżuteria srebrna z szafirem

Kolczyki srebrne z Szafirem – połączenie idealne?

Każda kobieta chce się czuć wyjątkowo w tym, co ma na sobie. Aby Twój look mógł zostać dopełniony, uzupełnij go o odpowiednią biżuterię srebrną. Jedną z propozycji są kolczyki srebrne z Szafirem. Dlaczego ten rodzaj biżuterii ze srebra tak podoba się kobietom?

Co warto wiedzieć o Szafirze?

Szafir jest odmianą korundu. Jego znaczenie zmieniało się na przestrzeni lat. W starożytnym Rzymie i Egipcie, kamień ten symbolizował prawdę oraz sprawiedliwość. W wierze chrześcijańskiej, szafir był uważany za ten, który powinni nosić przede wszystkim dostojnicy kościelni, tacy jak biskupi oraz kardynałowie. Zawsze noszony był na prawej ręce.

W późniejszym czasie, szafir bardzo często nosili ze sobą podróżni oraz turyści, ponieważ miał przynosić powodzenie w zwiedzaniu różnych miejsc. Miał on chronić przed różnymi nieszczęściami i niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą zdarzyć się w odległych regionach świata. Niektórzy przypisywali także szafirowi duże właściwości medyczne.

Obecnie, szafir uważany jest za kamień, który zawiera wielką wiedzę oraz mądrość. Osoby, które decydują się na noszenie biżuterii z tym kamieniem, ponoć mają pozyskać wraz z nim nieprzeciętne poczucie humoru, a także rozległe możliwości miłosne. Kamień ten symbolizuje także chęć stworzenia związku partnerskiego, w którym najważniejsze jest oddanie. W dodatku, jak już zostało wspomniane wcześniej, kamień ten chroni noszącą go osobę przed chorobami i wszelkimi nieszczęściami.

Szafir symbolizuje także rychły napływ dodatkowej gotówki. Osoby, które będą miały go w swoim posiadaniu, na pewno nie będą miały problemy z biedą.

Choć szafirowi przypisuje się wiele magicznych mocy, oczywiście nie należy wszystkiego brać na poważnie. Najważniejsze jest to, że kamień ten po prostu przepięknie wygląda. W szczególności w połączeniu ze srebrem.

Szafir a typ urody

Szafir to kamień, który idealnie pasuje do typu urody, jakim jest wiosna. Panie o tej urodzie mogą spokojnie zdecydować się na srebrną biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem. Przepięknie komponuje się on z blond włosami, zielonymi lub niebieskimi oczami, a także z jasną karnacją.

Kolczyki srebrne z Szafirem. Warto je mieć?

Kolczyki z szafiremclara
Kolczyki srebrne Clara z Szafirem Mieniącym

Kup kolczyki w sklepie

Zobacz naszą propozycję na wyjątkowy zestaw biżuterii srebrnej z Szafirem:

Bransoletka srebrna z Szafirem Mieniącym
Bransoletka srebrna z Szafirem Mieniącym

Kup w sklepie Silveris

Zawieszka srebrna z Szafirem Mieniącym
Zawieszka srebrna z Szafirem Mieniącym

Kup zawieszkę w Silveris

Bez dwóch zdań, każda kobieta powinna mieć w swojej szkatułce przynajmniej kilka rodzajów srebrnych kolczyków. Są one niezastąpionym elementem pozwalającym na dopełnienie w delikatny sposób każdej stylizacji. W naszym sklepie posiadamy bardzo ciekawe kolczyki srebrne z Szafirem mieniącym, zawieszonych na bardzo wygodnym biglu zamkniętym. Kolczyki można wzbogacić o bransoletkę srebrną oraz zawieszkę z tej samej serii.

Całość będzie prezentowała się w bardzo atrakcyjny sposób, a szafirowe kolczyki będą jeszcze bardziej podkreślone przez resztę zestawu. Można mieć pewność, że ten rodzaj biżuterii będzie wyglądał niezwykle elegancko.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki z Szafirem

Jak dbać o biżuterię srebrną z szafirem?

Z biżuterią srebrną, w której znajduje się szafirowy kamyczek, nie trzeba obchodzić się bardzo delikatnie. Jest to rodzaj, który jest w stanie wytrzymać nawet bardzo intensywne czyszczenie i przy tym nie straci żadnych swoich właściwości. Biżuterię można czyścić ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Można zafundować szafirowym błyskotkom prawdziwą kąpiel. Następnie wisiorek, kolczyki czy pierścionki należy wytrzeć miękką chusteczką do biżuterii srebrnej, którą można nabyć w naszym sklepie.

Chusteczka do biżuterii srebrnej

Kup chusteczkę do srebra

Jeżeli chcesz, aby szafir przepięknie się mienił i błyszczał, można wypolerować go delikatnie denaturatem. Trzeba jednak zachować dużą ostrożność przy tego typu czynności.

Dobrym sposobem na to, aby uniknąć tworzenia się na srebrnej biżuterii czarnego nalotu jest przechowywanie jej w zamkniętym woreczku strunowym. Można także biżuterię owinąć folią aluminiową. Spowoduje to, że biżuteria srebrna z szafirami przez długi czas będzie prezentowała się w nienaganny sposób.

Jak widać, dbanie o wygląd biżuterii z szafirem nie jest zbyt skomplikowane. Jeżeli zastosujesz się do kilku podstawowych zasad, Twoje błyskotki będą przepięknie prezentowały się przez bardzo długi czas.

4.9/5 - (37 ocen)

Ten post ma jeden komentarz

  1. Piotr

    Szafir to przepiękny kamień, również wspaniały jako zdobienie pierścionka zaręczynowego. 🙂 Wielu moich klientów właśnie go wybiera. 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.