Porady biżuteryjne

Błędy przy zakupie biżuterii – jak ich uniknąć?

  • 20 października 2017
Błędy przy zakupie biżuterii

Często wydaje nam się, że biżuteria jest mało istotnym elementem garderoby. Wystarczy, że coś będzie się po prostu błyszczało. To pierwszy błąd, jaki popełniasz. Musisz pamiętać, że nawet najdrobniejsze elementy stylizacji mają znaczenie. Poznaj najczęstsze błędy przy zakupie biżuterii.

Kruszec złej jakości to podstawowy błąd przy zakupie biżuterii

Pamiętaj, aby kupować biżuterię jedynie w sprawdzonych miejscach, najlepiej w sklepach cieszących się dobrą opinią. Uzyskasz wtedy pewność, że kupisz srebrne kolczyki czy bransoletkę wykonaną z wysokiej jakości kruszcu, a nie materiału złej jakości. Zła jakość biżuterii na pierwszy rzut oka nie będzie zauważalna. Jednak odczujesz ją podczas użytkowania – biżuteria będzie pozbawiona cudownego blasku a jakość wykonania będzie przeciętna lub słaba.

Kruszec niedostosowany do preferencji

Jeżeli chcesz kupić komuś w prezencie biżuterię, zorientuj się, jaki kruszec najczęściej nosi. Niektóre osoby są uczulone na srebro lub złoto. Obdarowanie takiej osoby wyrobem z nieodpowiedniego kruszcu może być błędem. Nie będzie ona mogła w żaden sposób z takiego prezentu korzystać. Obserwacja obdarowywanej osoby pod względem tego, jaką biżuterię nosi jest również ważna dlatego, że można będzie wtedy dobrać taką biżuterię, jaką obdarowywana osoba najbardziej lubi.

Styl biżuterii

Warto dostosować biżuterię do stylu ubrań, jaki preferujesz. Jeżeli masz ekstrawagancki styl, może warto pomyśleć o stonowanej biżuterii? Przyda się przynajmniej kilka takich zestawów, które nie będą aż tak bardzo rzucały się w oczy, jak cały Twój strój. Zachowasz w nim wtedy pewną harmonię.

Powinnaś mieć również w swojej szkatułce przynajmniej jeden komplet klasycznej srebrnej biżuterii na ważne uroczystości. Taka biżuteria świetnie sprawdzi się jako dodatek do eleganckiej stylizacji na kolację czy wyjście do teatru.

Omijaj szerokim łukiem tanią biżuterię sztuczną

Tanie błyskotki nie są w dobrym guście. Noszenie biżuterii podrabianej i złej jakości nie przystoi kobiecie, która chce zachować klasę i wyglądać zawsze nienagannie. Dlatego nie należy kupować żadnych sztucznych elementów, które może z daleka wyglądają ładnie, ale na pewno nie odznaczają się dobrą jakością. Takie podstawowe błędy przy zakupie biżuterii są niestety bardzo częste.

Brak kompletów biżuterii

Kupowanie biżuterii w różnych stylach może i jest ciekawym doświadczeniem, ponieważ pozwala poszerzyć kolekcję, ale na pewno nie przyczyni się do tworzenia ładnych kompletów. Pamiętaj, aby nie szaleć za bardzo ze stylami. Biżuteria nie od parady na pewno nie będzie ładnie wyglądała i wprowadzi do Twojego stroju chaos. Stwórz ładne komplety biżuterii składające się przynajmniej z kolczyków i zawieszki. W przyszłości możesz rozbudować go dodatkowo o bransoletkę. Pozwoli to na ujednolicenie biżuterii, która będzie prezentowała się bardzo dobrze. Taki zestaw podkreśli każdy strój i sprawi, że będziesz wyglądała po prostu nienagannie.

Oszczędzanie na biżuterii to błąd

Najczęstsze błędy przy zakupie biżuterii przesadna oszczędność. Oczywiście nie mówimy tutaj o odmówieniu sobie zakupu kolii za kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale o rozsądnym wydatku na kolczyki, bransoletkę oraz zawieszkę. Dobrej jakości biżuteria musi kosztować. Nie można na niej zaoszczędzić. Zwykle kończy się to tym, że wrzucamy błyskotkę do szkatułki i nie mamy ochoty zakładać kolczyków po raz kolejny. Kupując dobrze dobrane kolczyki, które podobały nam się bardzo, choć kosztowały nieco więcej niż planowałyśmy wydać, uzyskasz pewność, że długo będą cieszyły Twoje oko. W końcu będzie to dla Ciebie świetna inwestycja, którą będziesz chciała zaprezentować w kilku stylizacjach.

Kilka kompletów tej samej biżuterii

Różnorodność powinna wkraść się nie tylko do Twojego stroju, ale również do biżuterii. Jeżeli będziesz miała kilka kompletów zbliżonych pod względem formy zawieszek czy kolczyków, nie będziesz ich zakładała z przyjemnością. W Twoim przekonaniu będą one zawsze wyglądały tak samo. Pomyśl, czy miło chodzi Ci się w tej samej sukience na każde ważne wyjście? Oczywiście, że nie. Dlatego próbuj różne kształty zawieszek. Gromadząc je w różnym wydaniu, będziesz mogła dobierać kształt i formę biżuterii do okazji. Zapewnij sobie duży wybór, a na pewno będziesz zadowolona ze swojej kolekcji biżuterii.
Jeżeli znasz inne równie często popełniane błędy przy zakupie biżuterii, prosimy napisz je w komentarzu.
Z pewnością okażą się przydatne przy kolejnych zakupach.

1 komentarz

  • Aneczka77

    Ciekawy artykuł. Od siebie moge dodać aby kupować biżuterię wykonaną z metalu szlachetnego – srebro lub złoto według uznania. To naprawdę długowieczna biżuteria przy odpowiednim użytkowaniu. Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Więcej w Porady biżuteryjne
Biżuteria a figura
Jak dobrać biżuterię srebrną do figury?

Biżuteria ma bardzo dużą moc. Nie tylko może upiększyć ciało, ale także zniwelować jego niedoskonałości. Wystarczy tylko zastosować się do...

Zamknij