Biżuteria srebrna Porady biżuteryjne

Symbolika biżuterii srebrnej

 • 13 stycznia 2018
znaczenie biżuterii srebrnej

Biżuteria srebrna może być świetnym sposobem na przekazanie posiadanych poglądów, jak i formą wyznania komuś uczuć, jakimi go darzymy. Wystarczy tylko dobrać określoną zawieszkę znacząca na przykład, że ktoś jest dla nas bliski lub, że kogoś kochamy. Przyjrzyjmy się różnym znaczeniom srebrnej biżuterii.

Znaczenie biżuterii a jej kształt

 • Okrągły kształt biżuterii – kolczyki srebrne lub wisiorek

  Koło symbolizuje upływający czas, ale może mieć także drugie znaczenie biżuterii – odrodzenia. W końcu jest takie powiedzenie: życie kołem się toczy. Jeżeli ktoś umiera, ktoś inny się rodzi. Niektóre kręgi kulturowe uznawały koło za symbol wieczności i nieśmiertelności. Właśnie dlatego obrączki są okrągłe. Z założenia w końcu małżeństwo ma być na całe życie.

 • Zawieszki w kształcie gwiazdy

  Jak można się domyślać, gwiazda symbolizuje spełniające się marzenia oraz to, że w życiu można będzie osiągnąć dosłownie wszystko. Zakładając wisiorek srebrny w kształcie gwiazdy na ważne spotkanie biznesowe można pokazać drugiej stronie, że jesteśmy pewni sukcesu i wiemy, że należy nam się wszystko to, co najlepsze. Można pokazać, że nic nie będzie w stanie nas pokonać. Wisiorek w kształcie gwiazdy pokazuje również, że osoba go nosząca jest pewna siebie i nie boi się wyzwań.

 • Zawieszka w kształcie trójkąta

  Symbolikę tej zawieszki można rozpatrywać na różnych polach. Dla osób wierzących w Boga może symbolizować trójcę świętą. Aby dokładnie określić jego symbolikę w wierzeniach ludowych, czyli w potocznym znaczeniu, należy zwrócić uwagę, w jakim kierunku jest skierowany wierzchołek tego wisiorka. Jeżeli wierzchołek zawieszki jest ustawiony ku górze, wisiorek będzie dodawał energii i będzie symbolizował działanie i zdolność do podejmowania różnych wyzwań, nawet tych najtrudniejszych. Jeżeli natomiast wierzchołek jest skierowany w dół, to można odczytać jego znaczenie jako wodę, łaskę oraz wdzięk. Zakładając go można będzie poczuć się bezpiecznie i spokojnie.

 • Kwadratowy kształt

  Kwadratowy kształt biżuterii może symbolizować stabilizację i być formą okazania tego, że mamy już własny dom i czujemy się w nim dobrze. Symbolizuje więc tak zwane cztery kąty. Kwadratowa biżuteria pokazuje więc bezpieczeństwo, spokój i harmonię, jaką obdarzona jest osoba, która ją nosi.

Znaczenie zawieszek do łańcuszków i bransoletek

Wiele osób nabywa obecnie łańcuszki i bransoletki srebrne z charakterystycznymi zawieszkami. Każda z nich może oznaczać coś innego. Dlatego ma się duże pole do popisu wybierając srebrną biżuterię dla bliskiej osoby lub dla samego siebie. Można zdecydować się na taką symbolikę, która będzie mówiła np. o pewności siebie, oddaniu czy miłości. Przyjrzyjmy się kilku charakterystycznym zawieszkom i ich znaczeniu.

 • Anioł – symbolizuje ochronę, którą zostaje obdarzona dana osoba. Może to być na przykład popularny Anioł Stróż. Zobacz koniecznie cudowny wisiorek srebrny Aniołek.
 • Łapacz snów – jest to bardzo częsty motyw występujący przy łańcuszkach. Chroni przed złymi snami oraz koszmarami. Nosząc go, można będzie mieć pewność, że dzień będzie udany i nic złego się podczas niego nie wydarzy. W końcu łapacz snów odpędza wszystkie złe moce, a przyciąga jedynie te dobre i wartościowe.
 • Koniczyna – jest to popularny motyw, który symbolizuje szczęście, pomyślność, a także sukces.
 • Kwiat – symbolizuje delikatność, subtelność i kobiecość. Nasza propozycja to bransoletka srebrna Kwiatki.
 • Nieskończoność – symbolizuje uczucie, które będzie trwało wiecznie. Może oznaczać zarówno przyjaźń, jak i miłość. Może także dotyczyć wierności i pełnego oddania. Zobacz kolczyki srebrne Nieskończoność.
 • Serce – chyba nikomu nie trzeba mówić, że serce symbolizuje miłość i pełne oddanie drugiej osobie. Zobacz kolczyki srebrne w kształcie serca.
 • Wąż – nosząc taką zawieszkę pokazujemy, że jesteśmy w fazie przemiany. Coś ważnego dzieje się w naszym życiu i jesteśmy gotowi na to, aby podjąć wiele wyzwań, które odmienią nasz los ( np. broszka srebrna Wąż).
 • Żyletka – osoby, które mają buntowniczy charakter bez dwóch zdań powinny taką zawieszkę mieć w swojej kolekcji. Symbolizuje właśnie ona but i odwagę. Prezentuje także artystyczną duszę i chęć podążania nieutartymi ścieżkami. Sprawdź nasze kolczyki srebrne Żyletki.

A Ty jakie zawieszki srebrne najchętniej wybierasz? Masz jakieś swoje ulubione? Które znaczenia zawieszek są dla Ciebie najważniejsze?

2 komentarze

 • Ada

  Co oznacza zawieszka w kształcie dolara??

  Odpowiedz
  • Silveris.pl

   Zawieszka w kształcie dolara może oznaczać zamiłowanie do pieniędzy i życia w luksusie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Więcej w Biżuteria srebrna, Porady biżuteryjne
srebrna biżuteria minimalistyczna
Srebrna biżuteria minimalistyczna, czyli trend wśród celebrytów!

Od kilku sezonów króluje  srebrna biżuteria minimalistyczna .  Delikatna, prosta i subtelna. Noszą ją bardzo chętnie nie tylko „zwykli śmiertelnicy”, ale...

Zamknij