Fakty i mity na temat biżuterii srebrnej

Z czym nie łączyć biżuterii srebrnej? Fakty i mity

Biżuteria srebrna jest bardzo chętnie wykorzystywana przez większość kobiet w tworzeniu swoich stylizacji. Korzystają z niej zarówno młode, jak i starsze kobiety. Zwykle jest pierwszą biżuterią, jaką od swojej mamy dostaje mała dziewczynka. Wokół biżuterii srebrnej powstało wiele mitów. Warto je sprawdzić, a także dowiedzieć się, z czym nie należy łączyć srebrnej biżuterii, aby nie popsuć jej piękna.

Biżuteria srebrna – jak nie należy jej nosić?

Przede wszystkim, nigdy nie mieszaj stylów. Najlepiej, gdyby srebrna biżuteria prezentowała jeden określony motyw lub styl. Niezbyt dobrze będą wyglądały srebrne kolczyki z cyrkoniami, jeżeli połączysz je z wisiorkiem z kamieniem naturalnym. Dlatego warto stawiać przede wszystkim na komplety biżuterii srebrnej, które mają jeden motyw przewodni.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne z cyrkonią

Staraj się nosić biżuterię srebrną zgodną z charakterem ubrań, jakie zakładasz. Jeżeli nie chcesz wyglądać zabawnie, nie ubieraj długich kolczyków do mocno zdobionych ubrań. Nie decyduj się również wtedy na długie łańcuszki. Całość nie będzie wyglądała zbyt dobrze, ponieważ w całej stylizacji będzie panował bałagan.

Decydując się na konkretną biżuterię sprawdzaj, czy pasuje ona do kształtu twarzy. Dzięki temu biżuteria nie uwydatni wad Twojej budowy, a podkreśli atuty.

Jeżeli chcesz kupić dziecku biżuterię, wybierz taką, która jest właśnie przeznaczona dla małych dziewczynek. Nie dodawaj córeczce lat poprzez zakup poważnej biżuterii. Zdecydowanie małe dziewczynki nie powinny nosić długich kolczyków do ramion czy ciężkich wisiorków. Nie tylko nie będą wyglądały zbyt dobrze, ale także mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Polecamy małe kolczyki srebrne dla dzieci. Dostępne są w wielu ciekawych kształtach np. żółwie, misie, delfinki.

Nigdy nie kupuj biżuterii wykonanej z materiałów imitujących srebro. Po kilku tygodniach użytkowania, taka biżuteria zacznie się łuszczyć oraz będą pojawiały się na niej czarne plamy. Kupuj jedynie biżuterię wykonaną z próby 925. Ten srebrny materiał jest bardzo trwały i sprawi, że z ulubionych wisiorków oraz kolczyków można będzie korzystać przez długie lata.

FAKT – Kąpiele w detergentach nie robią dobrze biżuterii srebrnej

Jak dbać o biżuterię?

Jeżeli chcesz, aby Twoja biżuteria prezentowała się bardzo dobrze przez długi czas, ściągaj pierścionki oraz bransoletki, gdy zmywasz naczynia. Nie decyduj się także na kąpiel w łańcuszkach oraz kolczykach. Kontakt z detergentami niezbyt dobrze wpływa na srebrną biżuterię.

FAKT – nie przechowuj całej biżuterii srebrnej w jednej szufladzie

Porysowana biżuteria ze srebra i splątane łańcuszki to efekt nieprawidłowego jej przechowywania. Najlepiej przechowywać biżuterię w specjalnych woreczkach strunowych, dzięki którym uda się oddzielić każdy łańcuszek. Będzie to świetny sposób na posegregowanie biżuterii i jej ładne poukładanie w szkatułce. Dodatkowo ograniczając dopływ powietrza Twoja biżuteria dłużej zachowa blask i nie będzie wymagała czyszczenia.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne

FAKT – ostrożnie z perfumami

Zadbaj o swoją biżuterię

Swoje ciało warto spryskiwać perfumami przed nałożeniem biżuterii. Nigdy na odwrót. Biżuteria srebrna bardzo cierpi, jeżeli jest poddawana działaniu perfum. Nawet tych najpiękniejszych. Dzięki temu, że zapamiętasz tę zasadę, biżuteria przez dłuższy czas będzie wyglądała pięknie i na jej powierzchni nie pojawiają się żadne uszkodzenia.

MIT – Srebro ciemnieje w kontakcie z tlenem

Ciemnienie srebrna jest tematem bardzo często omawianym w przypadku srebrnej biżuterii. Nie należy obawiać się jednak, że srebro zacznie ciemniej podczas kontaktu z tlenem, czyli podczas standardowego noszenia. Winowajcą są zawarte w powietrzu siarki, które mogą wejść w reakcję ze srebrem. Oznacza to, że jeżeli mieszkać w mieście, srebro będzie ciemniało znacznie szybciej niż gdy większość czasu przebywać poza miastem, na wsi.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Bransoletki srebrne

MIT – Ciemnienie srebra jest oznaką choroby

Jest to nie do końca fałszywe stwierdzenie, ponieważ w niektórych sytuacjach faktycznie srebro może zasygnalizować, że jego właściciel ma problemy zdrowotne. Głównie dlatego, że ciemnienie srebra, jak już zostało wspomniane wcześniej, jest wynikiem reakcji materiału z siarką. Znajduje się ona również w ludzkim pocie. W przypadku niektórych chorób, można borykać się z obfitym poceniem. Użytkownik, może wtedy zauważyć, że jego biżuteria ze srebra szybciej ciemnieje. Trzeba jednak pamiętać, że obfite pocenie jest także efektem aktywności fizycznej. W związku z tym, nie należy popadać w paranoję. Na pewno srebrna biżuteria nie wykryje u nas choroby.

4.8/5 - (48 ocen)