Biżuteria srebrna Porady biżuteryjne

Zawieszki zwierzęta – czy to dodatek tylko dla młodych kobiet?

  • 13 listopada 2018
Zawieszki z motywem zwierzęcym

Zawieszki zwierzęta cieszą się bardzo dużą popularnością. Większość kobiet uwielbia zwierzęta i często chce to w jakiś sposób pokazać. Dobrym pomysłem mogą być np. zawieszki zwierzęta, chodzi tu głównie o srebrne zawieszki na łańcuszku. Takiego rodzaju naszyjnik jest bardzo subtelny i pasuje do codziennych stylizacji.

Zawieszki ze zwierzętami mogłyby kojarzyć się głównie z młodszymi kobietami, nastolatkami czy dziewczynkami. Jest to absolutnie mylny stereotyp. Także dojrzałe kobiety mogą posiadać w swojej kolekcji zawieszki ze zwierzętami. W szczególności, gdy są one gustownie wykonane.

Dlaczego zawieszka z motywem zwierzęcym?

Zawieszka z motywem zwierzęcym jest unikatowym pomysłem na zaakcentowanie naszej sympatii do czworonożnych przyjaciół. Zwierzęta często towarzyszą nam w życiu codziennym. Psy czy koty są dla nas najlepszymi przyjaciółmi, zawsze wiernymi, którzy swoją obecnością dodają otuchy w nawet najtrudniejszych sytuacjach. Jednak nie muszą to być zawieszki jedynie z kotami lub psami. Możemy dumnie nosić zawieszkę z każdym innym zwierzątkiem. Może podobają Ci się żyrafy lub słoniki, nie ma na to reguły. Możesz nosić zawieszkę ze zwierzątkiem, które najbardziej lubisz i nie ma w tym nic infantylnego.

Cały świat próbuje nam, kobietom, dyktować jak powinnyśmy wyglądać i co na siebie zakładać, jednak tak naprawdę najważniejsze jest, aby nosić to, co się lubi oraz to, co nas wyraża i do nas pasuje. Zwierzęta to istoty, bez których nasz świat by nie mógł istnieć. Są równie ważne, co ludzie i jeśli jesteś ich miłośniczką, to możesz to właśnie w taki subtelny sposób pokazać. Są to istoty, które odczuwają i są niezwykle lojalne wobec swoich właścicieli. Relacje, które można stworzyć ze zwierzęciem potrafią być o wiele silniejsze niż relacje z niektórymi ludźmi. Czworonogi dotrzymują nam kroku, wyczuwają smutek i potrafią nas pocieszyć.

Często czujemy się mniej samotne tylko dlatego, że przebywamy w pomieszczeniu ze zwierzątkiem. Jedne są zdecydowanie bardziej kontaktowe, inne mniej, jednak każde z nich możemy darzyć sympatią. Zawieszka z motywem zwierzęcym jest opcją idealną dla osób związanych ze zwierzętami.

Zawieszka srebrna Kot
Srebrna zawieszka Kot

Dla kogo zawieszki ze zwierzętami?

Zawieszki ze zwierzętami są dobre dla każdej kobiety. Zarówno dla dziewczynek, nastolatek, jak i dla dojrzałych kobiet. Nie można zawęzić miłośniczek zwierząt jedynie do młodszych kobiet, ponieważ sympatia dla czworonogów płynie prosto z serca i wiek nie gra tu żadnej roli. Delikatne, srebrne zawieszki ze zwierzętami są uniwersalne, pasują do różnych okazji. Można je łączyć z innymi elementami biżuterii i tym samym uzyskać harmonijną całość. Taka zawieszka może symbolizować zwierzątko, które kiedyś mieliśmy albo takie, które mamy aktualnie i przypominać nam każdego dnia, jak bardzo jest ono dla nas ważne.

Srebrna zawieszka Żyrafa
Zawieszka srebrna Żyrafa

Uniwersalność zawieszki z motywem zwierzęcym

Naszyjnik z zawieszką z motywem zwierzęcym świetnie uzupełni codzienną stylizację, ale można go założyć także na większe wyjście. Jest na tyle delikatny, że nie rzuca się od razu w oczy, jednak przyciąga uwagę, gdy z kimś dłużej rozmawiamy. Nowo poznanym osobom może dawać znak, że jesteśmy miłośnikami zwierząt, co kojarzy się z empatią i dobrocią. Warto szukać w biżuterii nie tylko walorów estetycznych, ale także symboli. Pozwala to na wyrażanie siebie poprzez wygląd.

Jeśli chciałabyś kupić taką zawieszkę, zapraszamy do naszego sklepu, w którym oferujemy szeroki wybór produktów.
Zobacz inne zawieszki zwierzęta.

Zawieszki zwierzęta – czy to dodatek tylko dla młodych kobiet?
4.8 głosów:21

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nasz blog używa systemu antyspamowego Akismet.

Więcej w Biżuteria srebrna, Porady biżuteryjne
Jaka biżuterię wybrać do bordowej sukienki?
Jaka biżuteria do bordowej sukienki sprawdzi się najlepiej?

Piękno srebrnej biżuterii jest doceniane przez kobiety, ponieważ jest lekkie, przestronne i delikatne. Srebro jest wszechstronnym materiałem, pasuje do wielu...

Zamknij