Łączenie biżuterii srebrnej i złotej

Złota i srebrna biżuteria – czy można ją łączyć?

Złota i srebrna biżuteria wspaniale się prezentuje, jest uzupełnieniem zarówno codziennego, jak i wyjściowego outfitu. Świetnie wygląda w różnych zestawieniach stylistycznych i kolorystycznych. Najczęściej jednak nosimy ją oddzielnie – jeśli biżuteria srebrna, to nie złota. I na odwrót. Czy można te dwa najpopularniejsze metale szlachetne nosić jednocześnie?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż tak naprawdę wszystko zależy od upodobań i preferencji użytkownika. Są osoby, które stawiają przede wszystkim na klasykę w wyglądzie. Najlepszym uzupełnieniem idealnie skrojonych, klasycznych zestawów ubraniowych są dodatki ze złota albo ze srebra. Wybierając kolczyki srebrne, najczęściej dobieramy do nich także srebrne bransoletki albo łańcuszki ze srebra. Kto decyduje się na złoto również stara się dobrać elementy biżuterii tak, by wszystkie były wykonane ze złota.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne

Na co nie pozwala klasyka, na to pozwoli nowoczesna moda.

Zdecydowanie nie poleca się łączenia srebra i złota w przypadku tradycyjnej biżuterii, szczególnie tej przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Jest ona zwykle dosyć dużych rozmiarów i idealnie wygląda bez żadnych innych dodatków. Czasem nawet źle wyglądają dodatki wykonane z tego samego metalu szlachetnego. Jeśli zakładamy dosyć duże i bogato zdobione kolczyki srebrne, mogą być one jedyną biżuterią. Nałożenie do nich równie ozdobnego naszyjnika mogłoby przeciążyć stylizację i sprawić, że całość prezentowałaby się mało atrakcyjnie.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne z kamieniem

W nowoczesnych trendach modowych można zaobserwować tendencję do łączenia złota i srebra. Szczególnie dobrze takie zestawienia prezentują się, gdy biżuteria wykonana jest z białego złota, niewiele różniącego się kolorystyką od srebra.

Złoto i srebro w jednym pierścionku czy bransoletce?

Przekonanie, że nie łączymy złota ze srebrem zdewaluowało się także w przypadku projektantów i twórców biżuterii. W ostatnich latach coraz częściej spotykamy wyroby biżuteryjne, w których połączone zostały ze sobą srebro i złoto, tworząc ciekawy ciepło-chłodny efekt wizualny. Bardzo często złoto i srebro są ze sobą połączone w obrączkach ślubnych, efektownych grubych bransoletkach czy kolczykach.

Decydując się na biżuterię łączącą w sobie oba te metale, można sobie pozwolić na dobranie pozostałych dodatków również w obu kolorach – na pewno nie będzie efektu, że któryś element nie pasuje do pozostałych.

Łącz złoto i srebro, ale w ramach jednej stylistyki.

Łączenie tak różnych metali szlachetnych jak srebro i złoto (szczególnie to tradycyjne, żółte) jest już krokiem dosyć odważnym. Dlatego też warto zadbać o to, by pod innymi względami kontrastów nie było. Zestawienia srebra ze złotem zadziała jak najbardziej in plus, pod warunkiem, że nie wybierzemy złota w klasycznej odsłonie oraz srebra podążającego z duchem najnowocześniejszych trendów. Przykładowo klasyczny złoty pierścionek można zestawić ze srebrnym pierścionkiem, pod warunkiem, że będą utrzymane w tym samym tonie.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategorii Kolczyki srebrne z cyrkonią

Pamiętaj, że więcej nie znaczy lepiej.

Jeżeli planujesz połączenie złota i srebra w jednej stylizacji pamiętaj, że przy doborze biżuterii, podobnie jak w przypadku wyboru ubrania, mniej znaczy więcej. Nie chodzi o to, aby za jednym razem pokazać na sobie całą zawartość szkatułki z biżuterią. Nadmiar pierścionków, bransoletek czy łańcuszków nie wygląda elegancko, a wręcz przeciwnie – bardzo często ociera się o granicę kiczu. Łącząc złoto ze srebrem zawsze warto robić to rozważnie i z głową.

4.8/5 - (49 ocen)