Broszki z Turkusem

Broszki z Turkusem – najstarszy znany kamień ozdobny

>Mało osób ma świadomość tego, że broszki z turkusem, a raczej sam kamień, z którego zostały wykonane, mają bardzo długą historię, sięgających początków starożytnych cywilizacji. Jak to zazwyczaj bywa w dawnych czasach, przypisywano temu materiałowi konkretne cechy i właściwości, przez co ma budzi on dzisiaj konkretne skojarzenia. Starożytne Chiny uważały, że kamień ten może przynosić szczęście i jest doskonałą ochroną przed chorobami i złem. Z kolei Aztecy byli zdania, że jest to klejnot godny bogów i traktowali go, jako jeden z najcenniejszych darów. Dzisiaj uwielbienie do niego ciągle nie zmalało, a broszki z turkusem wciąż cieszą się ogromną popularnością.Omawiając broszki z turkusem, warto wspomnieć o kilku technicznych sprawach, bardziej skupiając się na szczegółach dotyczących tego kamienia. Turkus jest minerałem, który należy do grupy fosforanów, połączonych z miedzią i glinem. To właśnie temu zawdzięcza swoją niezwykłą barwę, przywodzącą na myśl brzeg egzotycznego oceanu. Kolor ten może przybierać różne formy, od typowo turkusowej, aż po błękitną, a nawet żółtoszarą. Podczas krystalizacji formuje się w układ trójskośny, charakteryzującym się muszlowym, ziarnistym lub gładkim przełamem i twardością 5-6 w skali Mohsa.

Broszki z turkusem podbijają serca kobiet od lat, zachwycając swoim spokojnym, jednak mocno nasyconym kolorem, przywodzącym na myśl wakacje i bezchmurne niebo. Taka barwa pobudza do myślenia, dzięki czemu kobiety, które noszą na sobie broszki z turkusem, są bardziej kreatywne i pomysłowe. To nie przesądy! Działanie kolorów na psychikę człowieka już dawno zostało naukowo potwierdzone!

rozwiń

5
Szczepan
Są śliczne
Opinia zweryfikowana zakupem

Broszki z turkusem, jakie wybrałem na prezent dla moje siostry, jest piękna i efektowna biżuterią. Moja siostra uwielbia broszki, a ta jest po prostu przepiękna. Serdecznie polecam!

5
Ada
Trudny wybór broszki
Opinia zweryfikowana zakupem

Wszystkie srebrne broszki z turkusem totalnie mnie urzekają. Nie wiem na jaki produkt finalnie się zdecydować :) Wybór byłby prostszy, gdyby był tu tylko jeden produkt

5
Kamil
Idealny prezent dla babci
Opinia zweryfikowana zakupem

Broszka z turkusem trafiła podczas świąt do mojej babci. Totalnie przypadła jej do gustu, od razu przypięła ją sobie do garsonki i teraz z dumą nosi ją przy sobie. Takie prezenty są strzałem w dziesiątkę.

5
Łucja
Najlepsza dla mojej mamy
Opinia zweryfikowana zakupem

Mojej mamie ostatnio zgubiła się ulubiona broszka. Turkus obecny w broszce, którą kupiłem w Silveris, jest identyczny, jak ten, którą uprzednio nosiła mama. Broszka bardzo jej się podoba i jest zachwycona, dzięki!

5
Iwona
Jestem zachwycona
Opinia zweryfikowana zakupem

Pod każdą postacią uwielbiam turkus. Broszka, jaką u Was kupiłam z jego udziałem, jest naprawdę wyjątkowa i zjawiskowa. Cieszę się, że trafiłam na ofertę od Silveris, polecam każdemu! :)

Oferta uzupełniająca

Dlaczego warto u nas kupować?