Kolczyki z szafirem

Kolczyki z szafirem, czyli niebiańska elegancja

Wiele ze szlachetnych kamieni ma swoją rolę w różnych mitologiach i religiach. Ludzie od wieków przypisywali im specjalne właściwości, a co za tym idzie – również biżuterii wykonanej z ich udziałem. Kolczyki z szafirem nie są tutaj wyjątkiem, a sam kamień kojarzony był głównie z niebem. Intensywny, błękitny kolor z pewnością znacząco się do tego przyczynił.

Lista Siatka
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Lista Siatka
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji


Grecy wierzyli, że jest to symbol Apolla. Jego kapłanki nosiły kolczyki z szafirem czy obszyte nim szaty, a świątynia w Delfach zdobiona była niezliczonymi kamieniami w różnej formie. Średniowieczni alchemicy utożsamiali szafir z siłami powietrza, z kolei hebrajczycy wierzyli, że na szafirze spisana została księga Raziela, a z kruszcu wykonany jest sam tron Boży. Co prawda chrześcijańscy duchowni nie noszą szafirowych kolczyków, ale również w tej religii kamień łączony jest z niebiańskimi atrybutami.

Kolczyki z szafirem to eleganckie ozdoby, ale przy tym niezwykle subtelne i delikatne. W dużej mierze zależy to oczywiście od odcienia zastosowanego kamienia, ale w ogólnym rozrachunku błękit nie należy do najbardziej krzykliwych kruszców. Oprócz elegancji i spirytystycznych atrybutów, szafir kojarzony jest też z władcami i innymi ważnymi figurami w strukturze państwa czy organizacji. W codziennych kreacjach często towarzyszy eleganckim damom, które swoim ubiorem lubią podkreślać wysoki status społeczny. Kolczyki z szafirem potrafią jednak nadać subtelnego blasku również skromnym sukniom czy codziennym outfitom.

Najpopularniejsze


Najwyższa Jakość Obsługi Silveris.pl