Kolczyki z Szafirem

Kolczyki z Szafirem, czyli niebiańska elegancja

Wiele ze szlachetnych kamieni ma swoją rolę w różnych mitologiach i religiach. Ludzie od wieków przypisywali im specjalne właściwości, a co za tym idzie – również biżuterii wykonanej z ich udziałem. Kolczyki z Szafirem nie są tutaj wyjątkiem, a sam kamień kojarzony był głównie z niebem. Intensywny, błękitny kolor z pewnością znacząco się do tego przyczynił.

Grecy wierzyli, że jest to symbol Apolla. Jego kapłanki nosiły kolczyki z szafirem czy obszyte nim szaty, a świątynia w Delfach zdobiona była niezliczonymi kamieniami w różnej formie. Średniowieczni alchemicy utożsamiali szafir z siłami powietrza, z kolei hebrajczycy wierzyli, że na Szafirze spisana została księga Raziela, a z kruszcu wykonany jest sam tron Boży. Co prawda chrześcijańscy duchowni nie noszą szafirowych kolczyków, ale również w tej religii kamień łączony jest z niebiańskimi atrybutami.

Kolczyki z Szafirem to eleganckie ozdoby, ale przy tym niezwykle subtelne i delikatne. W dużej mierze zależy to oczywiście od odcienia zastosowanego kamienia, ale w ogólnym rozrachunku błękit nie należy do najbardziej krzykliwych kruszców. Oprócz elegancji i spirytystycznych atrybutów, Szafir kojarzony jest też z władcami i innymi ważnymi figurami w strukturze państwa czy organizacji. W codziennych kreacjach często towarzyszy eleganckim damom, które swoim ubiorem lubią podkreślać wysoki status społeczny. Kolczyki z Szafirem potrafią jednak nadać subtelnego blasku również skromnym sukniom czy codziennym outfitom.

rozwiń

5
Bogusia
Idealne dla mnie
Opinia zweryfikowana zakupem

To właśnie u was finalnie znalazłam kolczyki z szafirem. Nie wiedziałam, że one będą się prezentować tak pięknie. Jestem bardzo zadowolona z wyboru i końcowego efektu. Pozdrawiam :)

5
Kama
To najlepsze produkty
Opinia zweryfikowana zakupem

Tylko z Silveris kupuję kolczyki. Szafiry, jakie widnieją na moich ostatnio u Was zakupionych kolczykach, wyglądają przepięknie. Zdecydowanie i z czystym sumieniem - polecam!

5
Sławek
Piękna bizuteria
Opinia zweryfikowana zakupem

Długo zastanawiałem się, jakie kupić swojej żonie kolczyki. Szafir okazał się najlepszym wyborem spośród wszystkich pięknych kamieni. Moja kobieta jest zadowolona i zadowolony jestem ja. :)

5
Aneta
Kolczyki szafirowe
Opinia zweryfikowana zakupem

Moje ulubione kolczy z szafirem kupiłam w Silveris.pl. Piękne są a na żywo robią mega wrażenie.

5
Wiki
Bardzo ładne kolczyki
Opinia zweryfikowana zakupem

Kolczyki srebrne są moim ulubionym dodatkiem, zawsze sprawdzają się doskonale, niezależnie od okazji, a sklep zasługuje na uznanie za szybką realizację zamówienia.

Oferta uzupełniająca

Dlaczego warto u nas kupować?