Łańcuszek na Chrzest

Łańcuszek na Chrzest

Łańcuszek na chrzest – pamiątka na całe życie

Nie masz pomysłu na doskonały prezent z okazji chrztu? Nie martw się – mamy dla Ciebie świetne propozycje. Łańcuszek na chrzest to uniwersalna pamiątka dla świętującego maluszka. Jest dobry zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Jego największym plusem jest fakt, że nie zużyje się zbyt szybko. Będzie funkcjonalny przez następne lata. Właśnie z tego powodu jest to prezent lepszy od zabawek lub akcesoriów dla malucha, które szybko się zużyją i po jakimś czasie nie będą potrzebne. Dzieci rosną naprawdę bardzo szybko, dlatego warto dawać im podarunki, które z czasem będą nabierały wartości, a nie ją traciły.

Łańcuszek na chrzciny

Wiele lat temu mówiono, że krzyżyk podarowany na chrzciny nie jest dobrym prezentem. Dlaczego? Wierzono, że obdarowywany będzie miał krzyżowe życie, dlatego zazwyczaj wybierano łańcuszek na chrzciny z medalikiem. W tych czasach już znacznie mniej osób wierzy w takie przesądy, dlatego dziecko zazwyczaj w prezencie dostaje właśnie łańcuszek na chrzciny z krzyżykiem. Co nie znaczy, że kompletnie trzeba zrezygnować z medalików – wszystko zależy od gustu. Należy po prostu pamiętać o tym, że jest to pamiątka na całe życie, dlatego powinna być odporna na zniszczenia. W końcu z dzieckiem ma zostać jeszcze wiele, wiele lat.

Jak wybrać łańcuszek na chrzest?

To prostsze niż myślisz! Najważniejsze, żeby był lekki, ale nie za krótki. Łańcuszek na chrzest powinien służyć dziecku, nawet gdy będzie już dorosłe - w końcu to pamiątka na całe życie. Dla chłopca lepszy będzie łańcuszek z krzyżykiem, za to dla dziewczynki – z medalikiem. W naszym sklepie znajdziesz różnego typu łańcuszki. Któryś z nich na pewno wpadnie Ci w oko. Jesteśmy pewni, że będziesz zadowolony z zakupu.

Inny łańcuszek na chrzciny dostanie chłopiec, a inny dziewczynka. W dzisiejszych czasach wybór wzorów jest naprawdę szeroki. Należy pamiętać, że łańcuszek powinien być dopasowany przede wszystkim do zawieszki, z którą zostanie podarowany. Jeśli wybrany medalik jest duży i bardzo dekoracyjny, lepiej będzie pasował do niego skromny łańcuszek, który lekko uspokoi kompozycje. Przy małych, drobnych zawieszkach lepiej reprezentować się będzie bardziej ozdobny łańcuszek. Wybór wzoru medalika zależy jedynie od upodobań rodziców chrzestnych. W końcu to oni decydują jaki prezent podarują dziecku.

Naszyjnik na chrzest – wieloletnia tradycja

Dawniej chrzest wyglądał trochę inaczej niż teraz i przykładano do niego o wiele większą wagę. Był on nie tylko pierwszym religijnym świętem w życiu dziecka, ale też ogólnym wprowadzeniem do życia. Na samym początku w chrzcie nie uczestniczyła matka dziecka – wierzono, że kobieta w połogu nie powinna mieć kontaktu ze światem, ze względu na swój brak odporności na siły nieczyste. Jako że wtedy powszechnym zjawiskiem była duża śmiertelność dzieci, przeprowadzano chrzest jak najszybciej. Od samego początku praktykowano obdarowanie dziecka różnego rodzaju prezentami, naszyjnik na chrzest był jednym z nich.

Stosowny naszyjnik na chrzest

Wiadomo, że nie każda biżuteria będzie nadawała się jako prezent. Naszyjnik na chrzest powinien być skromny, związany z tematami religijnymi. Medalik z wizerunkiem Matki Boskiej czy krzyżyk idealnie nadadzą się na tę okazję. Należy unikać kolorowej, pstrokatej biżuterii - nie pasuje ona do charakteru uroczystości. Naszyjnik powinien być jak najlepszej jakości – w końcu będzie pamiątką dla dziecka na całe jego życie. Ważne jest, żeby był odporny na zniszczenia.


Lista Siatka
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Lista Siatka
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Najpopularniejsze

Brak najpopularniejszych

Nowa biżuteria Silveris.pl

Wygraj biżuterię srebrną

Najwyższa Jakość Obsługi Silveris.pl