Łańcuszki na Chrzest

Łańcuszki na chrzest – pamiątka na całe życie

Nie masz pomysłu na doskonały prezent z okazji chrztu? Nie martw się – mamy dla Ciebie świetne propozycje. Łańcuszek na chrzest to uniwersalna pamiątka dla świętującego maluszka. Jest dobry zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Jego największym plusem jest fakt, że nie zużyje się zbyt szybko. Będzie funkcjonalny przez następne lata. Właśnie z tego powodu jest to prezent lepszy od zabawek lub akcesoriów dla malucha, które szybko się zużyją i po jakimś czasie nie będą potrzebne. Dzieci rosną naprawdę bardzo szybko, dlatego warto dawać im podarunki, które z czasem będą nabierały wartości, a nie ją traciły.Łańcuszki na chrzciny

Wiele lat temu mówiono, że krzyżyk podarowany na chrzciny nie jest dobrym prezentem. Dlaczego? Wierzono, że obdarowywany będzie miał krzyżowe życie, dlatego zazwyczaj wybierano łańcuszek na chrzciny z medalikiem. W tych czasach już znacznie mniej osób wierzy w takie przesądy, dlatego dziecko zazwyczaj w prezencie dostaje właśnie łańcuszek na chrzciny z krzyżykiem. Co nie znaczy, że kompletnie trzeba zrezygnować z medalików – wszystko zależy od gustu. Należy po prostu pamiętać o tym, że jest to pamiątka na całe życie, dlatego powinna być odporna na zniszczenia. W końcu z dzieckiem ma zostać jeszcze wiele, wiele lat.

Jak wybrać łańcuszek na chrzest?

To prostsze niż myślisz! Najważniejsze, żeby był lekki, ale nie za krótki. Łańcuszek na chrzest powinien służyć dziecku, nawet gdy będzie już dorosłe - w końcu to pamiątka na całe życie. Dla chłopca lepszy będzie łańcuszek z krzyżykiem, za to dla dziewczynki – z medalikiem. W naszym sklepie znajdziesz różnego typu łańcuszki. Któryś z nich na pewno wpadnie Ci w oko. Jesteśmy pewni, że będziesz zadowolony z zakupu.

Inny łańcuszek na chrzciny dostanie chłopiec, a inny dziewczynka. W dzisiejszych czasach wybór wzorów jest naprawdę szeroki. Należy pamiętać, że łańcuszek powinien być dopasowany przede wszystkim do zawieszki, z którą zostanie podarowany. Jeśli wybrany medalik jest duży i bardzo dekoracyjny, lepiej będzie pasował do niego skromny łańcuszek, który lekko uspokoi kompozycje. Przy małych, drobnych zawieszkach lepiej reprezentować się będzie bardziej ozdobny łańcuszek. Wybór wzoru medalika zależy jedynie od upodobań rodziców chrzestnych. W końcu to oni decydują jaki prezent podarują dziecku.

Naszyjniki na chrzest – wieloletnia tradycja

Dawniej chrzest wyglądał trochę inaczej niż teraz i przykładano do niego o wiele większą wagę. Był on nie tylko pierwszym religijnym świętem w życiu dziecka, ale też ogólnym wprowadzeniem do życia. Na samym początku w chrzcie nie uczestniczyła matka dziecka – wierzono, że kobieta w połogu nie powinna mieć kontaktu ze światem, ze względu na swój brak odporności na siły nieczyste. Jako że wtedy powszechnym zjawiskiem była duża śmiertelność dzieci, przeprowadzano chrzest jak najszybciej. Od samego początku praktykowano obdarowanie dziecka różnego rodzaju prezentami, naszyjnik na chrzest był jednym z nich.

Stosowny naszyjnik na chrzest

Wiadomo, że nie każda biżuteria będzie nadawała się jako prezent. Naszyjnik na chrzest powinien być skromny, związany z tematami religijnymi. Medalik z wizerunkiem Matki Boskiej czy krzyżyk idealnie nadadzą się na tę okazję. Należy unikać kolorowej, pstrokatej biżuterii - nie pasuje ona do charakteru uroczystości. Naszyjnik powinien być jak najlepszej jakości – w końcu będzie pamiątką dla dziecka na całe jego życie. Ważne jest, żeby był odporny na zniszczenia.


rozwiń

5
Bartek
Prezent na chrzciny
Opinia zweryfikowana zakupem

Szukałem wyjątkowego prezentu dla chrześniaka. Chciałem wybrać coś naprawdę szczególnego. Łańcuszek na chrzciny, który zamówiłem jest perfekcyjny! Spełnił wszystkie moje oczekiwania.

5
Ola
Piękna pamiątka
Opinia zweryfikowana zakupem

Wybór prezentu na chrzciny to niemały problem. Biżuteria na chrzciny to świetna propozycja!

5
Monika
Cudowny prezent
Opinia zweryfikowana zakupem

Łańcuszki na chrzest to piękny, tradycyjny prezent. Doskonała jakość i przystępna cena dlatego wybrałam ten sklep.

5
Beata
Dla mnie 5/5
Opinia zweryfikowana zakupem

Szukałam prezentu na chrzest. Koleżanka rzuciła, że może jakaś biżuteria. Chrzest jakby nie patrzeć to szczególna okazja. Więc zamówiłam i muszę przyznać, że naprawdę jestem zadowolona z czasu dostawy oraz łańcuszek naprawdę ładnie wygląda. Polecam

5
Marek
Łańcuszek na chrzciny
Opinia zweryfikowana zakupem

Rozglądałem się za ponadczasowym prezentem, który będzie pamiątką na lata. Wybrałem łańcuszek na chrzciny i uważam, że był to dobry wybór.

5
Halina
Pamiątka na lata
Opinia zweryfikowana zakupem

Jestem bardzo zadowolona z wyboru. Uważam, że łańcuszki na chrzest to prawdziwa pamiątka na lata.

Oferta uzupełniająca

łańcuszki na chrzest łańcuszek na chrzest łańcuszek na chrzciny naszyjnik na chrzest wisiorek na chrzest wisiorki na chrzciny