Kolczyki z perłami

Kolczyki z perłami – łza oceanu w Twojej kolekcji

Perły to niezwykle cenione i najpopularniejsze produkty naturalne organicznego pochodzenia stosowane w jubilerstwie. Jak większość znanych na całym świecie elementów służących do wyrabiania luksusowej biżuterii, tak i perły mają swoje historie i cechy przypisywane przez ludzi na przestrzeni wieków. Nazywane często „łzami oceanu”, klejnoty te zawitały do Europy dopiero w XV wieku.

Lista Siatka
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Lista Siatka
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów


Wcześniej jednak pojawiają się w podaniach między innymi ze starożytnych cywilizacji, jak Egipt czy Grecja. W Egipcie były atrybutem bogini życia, Izis, natomiast w Grecji „łzami radości” Afrodyty. Również karaibskie i polinezyjskie tradycje uwzględniają w legendach i historiach rolę pereł jako surowca o boskich właściwościach i konotacjach.


Kolczyki z perłami popularność z kolei zdobyły jeszcze przed I wojną światową. W 1908 roku George Kunz napisał nawet książkę dedykowaną perłom, co znacząco przyczyniło się do wzrostu ilości zakupów. Później, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, biżuterię z perłami kojarzono głównie z luksusem, bogactwem i przepychem. Obecnie kolczyki z perłami to prawdziwa gratka dla kobiet, które lubią się stroić. Doskonale komponują się z wieczorowymi kreacjami, a ich uniwersalna barwa pozwala na łączenie z wieloma kolorami i stylizacjami.


Najwyższa Jakość Obsługi Silveris.pl

Najlepszy prezent na Dzień Kobiet